Prototyp

Zdielať

Prototyp

Výstava prezentuje studentské práce hledající prototyp pro současné větší středoevropské město. Tento prototyp je otestován na dvou různých lokalitách – Bratislava a Praha. Podobně by mohl být aplikován na jakékoli větší sídlo, které se s problematikou rychlého růstu potýká.

Co znamená bydlet ve 21. století? 

Studenti Vysoké školy uměleckoprůmyslové v Praze z ateliéru Architektura 4 pod vedením Prof. Mgr. akad. arch. Romana Brychty a Ing. arch. Martina Jančoka ověřují životaschopnost prototypů v odlišných prostředích a jejich schopnost přizpůsobit se specifikacím a čelit změnám.

V další fázi je zpracována část urbanismu do detailu – blok / dům / bytovou jednotku /sdílený prostor. 

Na ně navazuje doktorská práce „Vliv umělé inteligence na rozvoj lidských sídel“, která se snaží matematicky uchopit charakteristiky městských struktur. Využívá k tomu experimentálních algoritmických analýz, které se snaží porovnat jednotlivé prototypy na základě jejich geometrických vlastností.


Vstup na podujatie + vstup do bistra a baru je možný iba pre plne zaočkovaných.

Kontrola očkovania prebehne overením platnosti QR kódu. Stiahnutím aplikácie Green pass pomôžete urýchliť celý proces kontroly. Ďakujeme!
V prípade, ak návštevníci nemôžu byť zaočkovaní zo zdravotných dôvodov, kontrolovaná bude výnimka od lekára + QR kód o negatívnom teste (AG – 48 hodín / PCR – 72 hodín).
Vstup do interiéru je povolený iba s rúškom/ respirátorom.
V priestoroch sú k dispozícii bezkontaktné dezinfekcie.


Okrem kultúrneho programu je pre verejnosť otvorený aj Skrytý bar, bistro Dvanásť Duší a kaviareň Giraffe Bakery s príjemným posedením vo vnútri či na terase v parku.