Preoccupations (CA) + sinks (CZ)

Zdielať

Preoccupations (CA) + sinks (CZ)

Kanadské post-punkové kvarteto Preoccupations príde do Novej Cvernovky aj s novým albumom Arrangements.

Preoccupations

Kanadskí Preoccupations sa vracajú do post-punkového, post-pandemického sveta s nahrávkou Arrangements.
Na ich štvrtom štúdiovom albume sa vracajú k svojim koreňom s gitarovými a disonantnými, no zároveň hymnickými noisovými vlnami, ktoré im prinášajú medzinárodný ohlas už od ich garážových začiatkov.

Niečo pre milovníkov Bowieho, Branca, Spacemen 3 a MBV, progresívneho punku, jangle rocku a rozdrveného goth.
Preoccupations na albume Arrangements sebavedome obývajú dystopiu, ktorú opatrne vytvárajú od svojich hudobných začiatkov.

Nachádzajú sa v miestnosti so zatemnenými oknami, až na malý svetelný lúč z iného sveta na vzdialenej stene, hore nohami a rozmazaný, no dostatočne rozpoznateľný na to, aby vás naplnil nostalgiu neznámeho pôvodu.

****
sinks (CZ)
Noise-rock brnenských sinks je charakteristický surovými, energickými vystúpeniami. Vendula (basa, spev) a Peter (bicie) tvoria notoricky zohranú rytmickú sekciu, ktorá ide ruka v ruke s Antonínovou (gitara, spev) hlasitou, ale minimalistickou hrou na gitaru. Sšetko je doplnené expresívnym spevom, ktorý sa zaoberá všadeprítomnými problémami života v neskorom kapitalizme. Kapela vydala 3 EP – 0, June, July (CRAZYSANE Records) a nadviazala debutovým eponymným LP vydaným pod Korobushka Records. Explozívna, autentická a interaktívna povaha živých vystúpení sinks silne zapôsobila na publiká v strednej Európe.
Partneri
Partnerom podujatia je Nordic Culture Fund.
Partner živej kultúry v Novej Cvernovke je Nadácia VÚB.
Z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Nadácia mesta Bratislava.
Za dôveru pri vzniku Novej Cvernovky ďakujeme Bratislavskému samosprávnemu kraju.
Partnerom programu je aj Nadácia Orange.
Za tlač ďakujeme bittner print.
Liveurope: prvá celoeurópska iniciatíva na podporu koncertných venues v ich úsilí o propagáciu začínajúcich európskych umelcov. Projekt Liveurope je spolufinancovaný programom Európskej únie Kreatívna Európa.

spotify | youtube | bandcamp