Premietanie filmu: Zostup z Hory + Diskusia Psychedeliká dnes

Zdielať

Premietanie filmu: Zostup z Hory + Diskusia Psychedeliká dnes

Čo sa stane, keď skúsenému zenovému majstrovi podáte psilocybín?

Neurovedec Franz Vollenweider a zenový majster Vanja Palmers podstupujú dvojitý zaslepený experiment vo Švajčiarskych horách. Jeho cieľom je preskúmať podstatu vedomia!
Tento film vás vezme na cestu mystických odhalení prostredníctvom kúzelných húb a meditácie.
Psychiater Franz Vollenweider a zenový majster Vanja Palmers vo filme “Zostup z Hory / Descending the Mountain” vytvárajú prevratný vedecký experiment na hore Rigi vo Švajčiarsku.
Film ukazuje, či a ako, spojenie psilocybínu a meditácie môže rozšíriť naše chápanie podstaty vedomia.
“Zostup z Hory / Descending the Mountain” opúšťa ikonické vizuály 60. rokov a využíva animáciu, zvuky a A.I. k vytvoreniu nového vizuálneho jazyka pre vyobrazenie transcendentálnych zážitkov jednoty s prírodou.
Po filme bude nasledovať diskusia “PSYCHEDELIKÁ DNES” s psychológom Jaroslavom Farkašom.
Jaroslav Farkaš patrí u nás medzi popredných šíriteľov osvety v oblasti evolúcie vedomia a využitia psychedelík v terapií a osobnostnom rozvoji.
V minulosti spoluzakladal Českú Psychedelickú Spoločnosť a prvú psychedelickú kliniku v našom regióne Psyon v Prahe. Pôsobí ako jeden z vyučujúcich v rámci univerzitného kurzu “Experimentální psychofarmakologie, současný výzkum psychedelik a psychedelická psychoterapie” na 3. lekárskej fakulte Univerzity Karlovej v Prahe a vo svojej súkromnej praxi pomáha klientom v osobnostnom rozvoji.
V diskusií sa spoločne pozrieme na psychedeliká v kontexte osobnostného a spirituálneho rozvoja, na riziká na tejto ceste ale aj na súčasnú psychedelickú renesanciu, jej prísľuby a nástrahy a to ako súvisí s premenou našej spoločnosti.
Film je v anglickom znení s českými titulkami, diskusia bude v slovenčine.