Premietanie filmu: Eskawata Kayawai – Duch Transformácie + diskusia s režisérom

Zdielať

Premietanie filmu: Eskawata Kayawai – Duch Transformácie + diskusia s režisérom

Pozývame vás na premiéru dokumentárneho filmu o indiánskom kmeni Huni Kuin spojenou s diskusiou s režisérom Patrickom Belémom a hosťami.

cesta do Amazónie za pôvodnými kmeňmi

Film nás svojou dejovou líniou navracia na trajektóriu obdobia otroctva a útlaku, ktoré u pôvodných kmeňov skôr či neskôr viedli k strate ich vlastnej identity ako domorodých národov. Snímok sa zameriava na ich kultúrne a duchovné zrodenie, zdieľané a vyrozprávané z ich vlastného pohľadu.

Dokumentární film je cestou do srdca brazílskej Amazónie, ktorá ponúka pohľad do života ľudí Huni Kuin (čo v preklade znamená skutoční ľudia), ich vzťah k pralesu a celistvé kúzlo ich kultúry a spirituality.

Diváci sa môžu tešiť na príbeh odporu a sily, ktorá doslova raší z Amazónie do širokého sveta a to práve v dobe, v ktorej žijeme.

Ako sa môžeme my, príslušníci západného sveta, ľudia na Slovensku inšpirovať týmto príbehom v hľadaní toho ako žiť v súlade s prírodou a spolu šťastní? Aj o tom bude diskusia po filme.

Počas návštevy Patricka Beléma, za doprovodu hudby z kmeňa Huni Kuin v jeho podaní prebehne aj stretnutie s medicínou rapé.

lineup:

18:30 premietanie
19:45 rozhovor s režisérom priamo po filme
20:30 diskusia (moderátor + hosť)