Premiéra: Nezachytené fotografie – vypredané!

Zdieľať

Premiéra: Nezachytené fotografie – vypredané!

Hra inšpirovaná zbierkou textov Willa Steacyho Photographs not taken. Eseje o záberoch, ktoré nikdy nevznikli, “nepozerajú na svet skrze objektív, ale priamo do predstáv fotografov”.

Divadlo K je nezávislý súbor, ktorý sa zameriava na autorský prístup, experiment a vzdelávanie. Ako podstatný vníma proces tvorby, čím svoju činnosť prirovnáva k “divadelnému ateliéru”. Vytvára príležitosť na prelínanie profesionálneho a ochotníckeho divadla. Nezachytené fotografie sú jeho druhou inscenáciou.

Autorská inscenácia predstavuje výber ôsmich príbehov. Prepája ich s aktívnou fotografickou profiláciou autorov. Dva hlavné zdroje inšpirácie posúvajú tento nezachytený svet do rôznych žánrov. Témy vybraných fotografií prinášajú sociálne, existenčné a etické otázky. V divadelnom priestore skúmajú vzťah medzi spomienkou a skutočnosťou, vypovedaným a nevypovedaným, medzi obrazom a príbehom.

Uvádzaní fotografi: Timothy Archibald, Elinor Carucci, Tim Hetherington, Andrew Phelps, Amy Elkins, Hiroshi Watanabe, Kelli Connell a Zwelethu Mthethwa.

 

Inscenačný tím:

Herci: Rastislav Dobšovič, Jakub Malota, Zuzana Malota-Fraňová, Mária Hodálová, Terézia Pravdová, Vlado Seman, Tomáš Senko
Scénografia a kostýmy: Monika Dlugošová, Tatiana Holienková
Video: Stanislav Piatrik
Hudba: Matúš Ferko
Réžia: Mária Piatriková
Manažment: Klára Gurínová, Štefánia Kažimírová
Dĺžka predstavenia: 60 minút