Politika online: Kiska, SaS, My sme les a ďalší

Zdieľať

Politika online: Kiska, SaS, My sme les a ďalší

Firmy hovoria o svojej komunikácii na internete veľa, ale čo politici? Ako pracujú na sociálnych sieťach? Kto im pomáha s kampaňami? Aké majú nápady a ako vyhodnocujú ciele?

Pozývame vás na prvý z večerov o online komunikácii politikov, štátnych a mimovládnych organizácii. Dozviete sa viac o práci prezidenta Andreja Kisku, politických strán Sloboda a solidarita, Progresívne Slovensko, o kampani košického župana Rastislava Trnku a iniciatíve My sme les.

Večer v Coworkingu Cvernovka moderuje Filip Struhárik z Denníka N.

INSTAGRAM PREZIDENTA ANDREJA KISKU

prezentuje Martin Lipták
Andrej Kiska je najpopulárnejším slovenským politikom na Facebooku a prudko narástol aj na Instagrame. Čo mu prinieslo najviac fanúšikov? Ako vznikajú jeho Stories? Prečo iní politici Instagram takmer nevyužívajú?

MY SME LES: AKO DOSTAŤ HOLORUBY NA TITULKY

prezentuje Ľudmila Kolesárová
Kampaň My sme les prevalcovala nielen internetový koniec roka 2017. Jej tvorcovia neminuli ani cent na to, aby ich video videlo 1,3 milióna ľudí a aby za týždeň získlali podpisy 65.000 ľudí v spoločnej téme záchrany národných parkov. My sme les sa tak stala najväčšou enviromentálnou kampaňou v dejinách Slovenska. Ako kampaň a iniciatíva vznikla? Čo sa jej podarilo, čo nepodarilo, prečo v nej mal dôležitú úlohu tlmočník a prečo to celé bolo na poslednú chvíľu?

SaS: ROŽKY VS. REFORMY: ČÍM NAKŔMIŤ VOLIČOV NA FACEBOOKU

prezentuje Katarína Svrčeková
Ako udržať serióznu politickú líniu komunikácie na Facebooku bez toho, aby tým utrpel engagement a zobrazenia? Ako si nájsť miesto na politickej mape Facebooku, ktorú okupujú gramaticky nezdatní jedinci s bielo-zelenými dvojkrížmi na profilovkách a frustrovaní voliči „štandardných“ strán? Zaručený recept nepoznáme, ale môžeme vám ukázať, ako sa o to snažíme my.

RESTARTUP: AKO ROZHÝBAŤ VAŠE POSOLSTVO

prezentujú Jana Štulajterová a Anna Šovčíková
Jednoduchosť je navyššou mierou dokonalosti. Preto sme pre vás pripravili jednoduchý princíp, ako komunikovať posolstvo v politickom marketingu. Nezostaneme pri teórii a ukážeme si príklady, ako sme sa s posolstvom pohrali v kampani Rasťa Trnku v Košiciach.

PROGRESÍVNE SLOVENSKO

prezentuje Ľubomír Ondrejkovič

 

Počet lístkov je limitovaný na 80 a z podujatia nebude vyhotovený záznam.