Pjoni: in memory of Ján and Martina

Zdieľať

Pjoni: in memory of Ján and Martina

Jonatán Pastirčák alias Pjoni zahrá zo Zborovne Novej Cvernovky. Jeho vystúpenie uzavrie sériu online podujatí v rámci Týždňa Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej.

Stream bude možné sledovať na Facebooku.

Hudobný producent, skladateľ a zvukový inžinier, študoval hudobnú produkciu a zvukové inžinierstvo na SAE Institute v Londýne. Hudbe sa venuje už od svojich desiatich rokov, keď spolu so svojím rovesníkom Adamom Matejom založil skupinu Tucan. Neskôr začal tvoriť elektronickú a elektroakustickú hudbu. Ako duo Ink Midget & Pjoni získal ocenenie Radio Head Award. Bol súčasťou mnohých improvizačných zoskupení (Veni Academy a Musica Falsa Et Ficta).

Jonatán Pastirčák skomponoval hudbu do viacerých krátkometrážnych a dlhometrážnych filmov a divadelných a tanečných predstavení (Skrat, Trakt). Spolupodieľal sa na tvorbe niekoľkých audiovizuálnych inštalácii a performance, napríklad Plain, ktorá bola uvedená aj v newyorskom Pioneer Works. V rámci svojej koncertnej kariéry odohral koncerty v USA, Anglicku, Nemecku, Rakúsku, Nórsku, Poľsku, Ukrajine, v Čechách a na Slovensku.

 

____
Investigatívne centrum Jána Kuciaka môžete podporiť
bit.ly/icjk_darujme
____
Nadácia VÚB banka – partner živej kultúry v Novej Cvernovke
Z verejných zdrojov podporili – Fond na podporu umenia, Nadácia mesta Bratislava.