Písanie kvír – feministického denníka (workshop)

Ukážeme vám, ako sme denníky používali my, či už na osobné účely, pri výuke detí v rámci Českej republiky alebo pri štúdiu v Nepále a Indii. Dozviete sa tiež, že denníkové písanie sa môže zmeniť na nástroj, ktorý transformuje náš individuálny pohľad na kolektívne myslenie a systémové porozumenie.

Workshop potrvá 2-3 hodiny a prebehne v slovenčine/češtine.
Vstup voľný, ale z dôvodu kapacity sa predbežne registrujte cez formulár: TU

V prípade, že sa zaregistrujete, ale nemôžete sa zúčastniť, prosím, dajte nám vedieť na info@juliuskollersociety.org alebo telefonicky +421 919 495 081.

____________________________________________________
Denník môže byť jednoduchým záznamom života, ale taktiež sa môže stať nástrojom premýšľania, porozumenia a exaktného skúmania, priestorom na učenie a učenie sa, hniezdom inovatívnych nápadov, alebo záchranným lanom v problematických (osobných či profesijných) situáciách. Denník vám tiež môže pomôcť pri tímovej práci, môže vás upokojiť počas online výuky, pomôcť človeku uchopiť kontroverzné témy v diskusiách, môže poskytnúť bezpečné prostredie v situáciách, keď potrebujete niečo vyjadriť, ale nechcete sa o to nevyhnutne podeliť niekým iným. Počas workshopu si vyskúšate rôzne spôsoby a techniky, ako denník využívať podľa seba, akýkoľvek cieľ si zvolíte.

Workshop povedú:
Lucie Jarkovská, sociologička a feministka, ktorá sa zaoberá genderovo citlivým vzdelávaním a sexuálnou výchovou. Momentálne skúma možnosti využitia denníkových metód ako stratégie feministickej pedagogiky. Okrem toho sa venuje popularizácii genderového a feministického výskumu v stand up duu Docentky, ktoré nedávno vydalo knihu Feministkou snadno a rychle. Je taktiež autorkou knihy Gender před tabulí.

Martina Nosková, lektorka angličtiny a denníkových metód. Vedie kurzy písania denníkov a popularizuje túto prax aj v médiách. Venuje sa využívaniu denníkových metód v pedagogike, a to nielen v samotnej výučbe, ale aj ako súčasť well-beingu v školskom prostredí.
______________________________________________
Kurátorský projekt Hungry Is My Favourite Word zahŕňa celú sériu podujatí. V rámci otvorenia výstavy vystúpil Michal Dore so svojou performance Siréna. V najbližších mesiacoch sa môžete tešiť na:
21.2. Coffee&Cake: kvír hlasy naprieč generáciami
21.3. Písanie kvír-feministického denníka (workshop)
18.4. Kvír prechádzka Bratislavy
11.5. Performance Alizy Orlan
______________________________________________
Grafika: Lubica Segecova Studio
Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Sprievodné podujatie je súčasťou medzinárodného projektu Islands of Kinship: A Collective Manual for Sustainable and Inclusive Art Institutions, spolufinancovaný Európskou úniou.