Piesne z Kabinetu #7: Erik Šulc + Vlado Nosáľ + Mate Ponjevič (HR)

Piesne z kabinetu sú podujatím, ktoré oslavuje autorskú tvorbu. V rámci neho sa prezentujú sólo umelci – pesničkári. Pred divákmi sú úplne odhalení a väčšinou za doprovodu gitary, či klávesov spievajú svoje autentické príbehy.


Erik Šulc

Erik Šulc, spevák známej slovenskej reggae formácie Medial Banana, predstavuje svoj sólový projekt. Producentskú pomoc vyhľadal u syntetizátora Martina Krajčíra komponujúceho pod pseudonymom Isobutane, s ktorým takto nadväzujú na spoločný singel Mesto z Isovho albumu Mementos. Po niekoľkých singloch Zastavte, hladiny, vraveli! sa tešíme na ich prevedenie v akustickom gitarovom a klavírnom prevedení!

Vlado Nosáľ

Vlado Nosáľ je pesničkár, ktorý má rád pekné melódie, škaredé akordy a texty tak akurát. S kapelou Queer Jane vydal tri albumy a odohral množstvo koncertov nielen na Slovensku a Česku, ale aj vo Veľkej Británii, Maďarsku či Poľsku. Pieseň A Happy Drunk od Queer Jane zaradil v roku 2019 Spotify do oficiálneho playlistu Acoustic Rock, vďaka čomu sa stala sa jednou z najstreamovanejších pesničiek slovenskej alternatívy. Popri Queer Jane na seba Vlado upozornil aj medzinárodnými spoluprácami s umelcami ako Boo Hewerdine či The Brian Jonestown Massacre.

Mate Ponjevič (HR)

Chorvátsky hudobník vystúpi po prvýkrát na Slovensku. Jeho štúdiovú hudbu môžeme definovať ako elektro-syntetický pop s nádychom New Wave z bývalej Juhoslávie. Pred divákmi vystúpi s akustickou gitarou, vyzbrojený svojimi pesničkami a pozitívnou energiou.

Vstupné:

-10 e v hotovosti


Partneri
Z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Nadácia mesta Bratislavy.
Za dôveru pri vzniku Novej Cvernovky ďakujeme Bratislavský kraj.
Partnerom programu je aj Nadácia Orange.
Za tlač ďakujeme bittner print.
Liveurope: prvá celoeurópska iniciatíva na podporu koncertných venues v ich úsilí o propagáciu začínajúcich európskych umelcov. Projekt Liveurope je spolufinancovaný programom Európskej únie Kreatívna Európa