Piesne z Kabinetu #6: Sophia Blende (AT) + Ovarius

Piesne z kabinetu sú podujatím, ktoré oslavuje autorskú tvorbu. V rámci neho sa prezentujú sólo umelci – pesničkári. Pred divákmi sú úplne odhalení a väčšinou za doprovodu gitary, či klávesov spievajú svoje autentické príbehy.

Sophia Blenda

Sophia Blenda je alter ego Sophie Löw, 26-ročnej speváčky a skladateľky, ktorá je vďaka svojmu charakteristickému hlasu a pozoruhodným textom známa najmä ako speváčka viedenskej skupiny Culk. Za posledných pár rokov vydali Culk dva vynikajúce indie rockové albumy preniknuté temnotou a „existencialistickým postpunkom“, ktorý možno interpretovať ako vyhlásenie vojny hlbšie zakoreneným patriarchálnym štruktúram.

Na svojom debutovom albume „Die Neue Heiterheit“ skúma témy strachu, sebaurčenia, násilia a sesterstva. Hudobným centrom komorného popového dizajnu je klavír, ktorý sa piesňami nesie niekedy temne, inokedy melodicky a zároveň pretvára a odhaľuje príbeh Sophie Blendy.

Ovarius

Ovarius je pseudonym Anny Óváry. Poslucháči v nej vidia divu 80. rokov, počujú energický synthpop a cítia odhodlanosť. Ona sama však svoju tvorbu opisuje oveľa jednoduchšie a s nadhľadom – ako vedľajší produkt terapie. Tvorba Ovarius sa zakladá na silných príbehoch, búraní tabu tém a láske k veľkolepým hudobným harmóniám. Aj keď tento projekt vonia čerstvosťou, samotná autorka nie je na slovenskej alternatívnej hudobnej scéne žiadnym nováčikom. V Kabinete pomalosti sa predstaví sólo na piano.

Vstupné:

-10 e v hotovosti


Partneri
Z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Nadácia mesta Bratislavy.
Za dôveru pri vzniku Novej Cvernovky ďakujeme Bratislavský kraj.
Partnerom programu je aj Nadácia Orange.
Za tlač ďakujeme bittner print.
Liveurope: prvá celoeurópska iniciatíva na podporu koncertných venues v ich úsilí o propagáciu začínajúcich európskych umelcov. Projekt Liveurope je spolufinancovaný programom Európskej únie Kreatívna Európa