Piesne z Kabinetu #5: Oskar Haag(AT), Castilho(PT), ERØ

Piesne z kabinetu sú podujatím, ktoré oslavuje autorskú tvorbu. V rámci neho sa prezentujú sólo umelci – pesničkári. Pred divákmi sú úplne odhalení a väčšinou za doprovodu gitary, či klávesov spievajú svoje autentické príbehy.

Oskar Haag(AT)

Oskar Haag odštartoval svoju kariéru dnes už legendárnym vystúpením na Wiener Popfest v roku 2021. Vtedy iba 15-ročný samouk zaujal publikum len za pomoci gitary a spevu. Neskôr založil svoj vlastný hudobný label Lullaby Records a vydal impozantný indie song Stargazing. V marci 2023 vyšiel jeho debutový album Teenage Lullabies.

Spotify

 

Castilho(PT)

Pedro Castilho je klávesák a podporný vokalista psychedelickej rockovej skupiny Savanna. Na scéne sa objavil koncom roku 2017 s melancholickým debutovým singlom “Come Back”, ktorý zožal úspech kritikov v jeho rodnom Portugalsku. Štvrtý song “The Wind Blows” z roku 2020 získal cenu Novos Talentos Fnac a otvoril dvere k jeho prvým koncertom v lisabonskom Coliseu dos Recreios. Jeho debutový albumu s názvom Today we’ll be the lucky ones vydal americký label Pitch & Prose a portugalský pontiaq. Synth popový album dotvárajú bohato textúrované gitary, svižné vokály a vkusné záblesky psychedelie.

Spotify

 

ERØ

Erik Žigmund alias ERØ je spevák, gitarista a songwriter pochádzajúci z Trenčína. V jeho tvorbe spája predovšetkým soul, jazz, r’n’b a folk. V hudbe ho inšpirovali uznávaní umelci ako napríklad Amy Winehouse, Jorja Smith, Beatles, Radiohead či Jaro Filip. Na konte má spolupráce s menami ako Jana Kirschner, Nora Ibsenová, Oliver Kucharovič, Michal Cálik a ďalší. ERØvi sa podarilo získať prvé miesto na Demovnici rádia FM a Cenu za muzikálny výkon v súťaži Nové tváre slovenského jazzu. V júli 2021 pokrstil svoj debutový album s názvom Utópia a v marci 2023 vydal druhý album s názvom Child. Tento rok vystúpil aj na festivale Pohoda.

Spotify

 

Lístky TU

-predpredaj 9 e (soon)
-na mieste 10 e

Počet lístkov je obmedzený.

 


Z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Nadácia mesta Bratislavy.
Za dôveru pri vzniku Novej Cvernovky ďakujeme Bratislavský kraj.
Partnerom programu je aj Nadácia Orange.
Za tlač ďakujeme bittner print.
Liveurope: prvá celoeurópska iniciatíva na podporu koncertných venues v ich úsilí o propagáciu začínajúcich európskych umelcov. Projekt Liveurope je spolufinancovaný programom Európskej únie Kreatívna Európa.