Piesne z Kabinetu #4 – TIMEA + FAYE + Toello

Zdielať

Piesne z Kabinetu #4 – TIMEA + FAYE + Toello

Piesne z kabinetu sú podujatím, ktoré oslavuje autorskú tvorbu. V rámci neho sa prezentujú sólo umelci – pesničkári. Pred divákmi sú úplne odhalení a väčšinou za doprovodu gitary, či klávesov spievajú svoje autentické príbehy.

TIMEA

So svojou jedinečnou farbou hlasu a lyrickými textami sa stala speváčka TIMEA výraznou osobnosťou mladej slovenskej hudobnej scény. Jej debutové EP s názvom “Confusion of Warmth” sa objavilo koncom roka 2020 a rýchlo ju zaradilo medzi rádiové rotácie. Už v tak krátkom čase stihla vystúpiť na niektorých z najvýznamnejších slovenských/českých hudobných festivaloch ako Pohoda, Grape, FLAAM, Atmosféra, Fraj, a iných. V máji 2023 TIMEA predstavila svoje druhé štúdiové EP s názvom “Short Story Long”, čo ju katapultovalo na pódia európskych festivalov ako Colours of Ostrava a do klubov v Londýne, Budapešti či Viedni. Jej posledné EP spája prvky indie popu a neo-soulu s jemnými vplyvmi jazzu a groove. Aktuálne pracuje na debutovom albume, ktorý je plánovaný na rok 2025.

FAYE

Speváčka a songwriterka z Nitry, ktorej hudba súznie v štýloch RnB, jazz, neo-soul a funk. FAYE sa venuje tvorbe autorských skladieb s osobnou tématikou, na koncertoch aj spolu s kapelou v skladbách spájajú organický a elektronický svet v jednu harmóniu. Spolupracovala aj s rôznymi producentami či DJmi, vydala kolaborované EP pod kanadskou značkou UNDERHER spolu s producentom FXTR. Minulý rok sa dostala do finálovej 5-ky súťažnej exhibície Bratislavských jazzových dní 2023 a bola účastníčkou aj prvého SOZA songwriting campu.

Toello

Slovenský umelec, vlastným menom Tomáš Trník, ktorý na scéne aktívne pôsobí od roku 2018. Jeho tvorba je známa svojou nestabilnou formou a žánrom. Úmyselne sa vyhýba škatuľkovým pojmom, ale všeobecne je jeho hudba známa najmä catchy gitarami, beatles-esque vokálnymi linkami a fresh produkciou, ktorú má na starosti on sám. V roku 2023 vydal svoj druhý album Where Is My Kind, s ktorým urobil viac akustických koncertov ako celokapelných. Toello totiž vystupuje v dvoch verziách – sám s gitarou, kedy majú jeho koncerty najmä intímny pesničkársky nádych, alebo s jeho kapelníkmi, ktorí mu pomáhajú priniesť jeho hudbu na stage v plnom zvuku. Rovnako ako hudbe sa aktívne venuje grafike a písaniu. Toello si zakladá na autentickosti a to sa odzrkadľuje ako na živých vystúpeniach, ktoré vždy nesú ležérny nádych, tak aj na jeho sociálnych sieťach.

VSTUPNÉ:

– 10 € na mieste

.
Z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Nadácia mesta Bratislavy.
Za dôveru pri vzniku Novej Cvernovky ďakujeme Bratislavský kraj.
Partnerom programu je Nadácia Orange a BKIS Bratislavské kultúrne a informačné stredisko.
Za tlač ďakujeme bittner print.
Digitalizáciu kultúrneho priestoru finančne podporil Audiovizuálny fond / Slovak Audiovisual Fund.