Pharmakon (Sacred Bones, USA) & Kollaps (Cold Spring Records, AU)

Zdielať

Pharmakon (Sacred Bones, USA) & Kollaps (Cold Spring Records, AU)

Dve renomované hudobné vydavateľstvá a dve zvučné mená na undegroundovej scéne.

PHARMAKON (Sacred Bones, USA)

Pharmakon je pseudonym Margaret Chardiet – interdisciplinárnej zvukovej umelkyne z New Yorku. Vychovávali ju undergroundoví hudobníci a umelci, a namiesto toho, aby nasledovala cestu vyššieho vzdelávania, založila vo veku 16 rokov experimentálny projekt Pharmakon. Projekt vznikol v roku 2006 a odvtedy má na konte 5 albumov, z ktorých posledný „Devour“ a tri predchádzajúce vydali kultoví Sacred Bones Records.

Margaret tiež hrala vo viacerých punkových skupinách a podieľala sa na tvorbe hudby k filmom, vrátane Transfiguration (2017) a Sound of Metal (2019). Na koncertoch vytvára jedinečný zážitok, kde elektronická syntéza funguje ako spojka medzi umelcom a publikom.

SPOTIFY | INSTAGRAM

KOLLAPS (Cold Spring Records, AU)

Tretí album austrálskej post-industriálnej kapely s názvom “Until The Day I Die” bol vydávaný pod záštitou renomovaného vydavateľstva Cold Spring Records. Tento album predstavuje bezohľadný a divoký útok na naše zmysly a pokračuje v jedinečnom zvukovom prístupe skupiny. “Until The Day I Die” sa vyznačuje dominantnými témami odsúdenia a vykúpenia, násilia, romantiky, sexuality a závislosti. Kapela má za sebou bohatú históriu koncertov v Európe, Austrálii a na Novom Zélande. Svojím jedinečným zvukom a provokatívnymi textami si získala vernú fanúšikovskú základňu a neustále potvrdzuje svoju pozíciu na post-industriálnej hudobnej scéne.

SPOTIFY | INSTAGRAM

 

Vstupenky TU

Partneri
Z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Nadácia mesta Bratislava.
Za dôveru pri vzniku Novej Cvernovky ďakujeme Bratislavskému samosprávnemu kraju.
Partnerom programu je aj Nadácia Orange.
Za tlač ďakujeme bittner print.

Artwork: Martin Mesaroš