Pharmakon (Sacred Bones, USA) + Eva Sajanová & Dominik Suchý

Známy experimentálny projekt Pharmakon prichádza do Bratislavy.

PHARMAKON (Sacred Bones, USA)

Pharmakon je pseudonym Margaret Chardiet – interdisciplinárnej zvukovej umelkyne z New Yorku. Vychovávali ju undergroundoví hudobníci a umelci, a namiesto toho, aby nasledovala cestu vyššieho vzdelávania, založila vo veku 16 rokov experimentálny projekt Pharmakon. Projekt vznikol v roku 2006 a odvtedy má na konte 5 albumov, z ktorých posledný „Devour“ a tri predchádzajúce vydali kultoví Sacred Bones Records.

Margaret tiež hrala vo viacerých punkových skupinách a podieľala sa na tvorbe hudby k filmom, vrátane Transfiguration (2017) a Sound of Metal (2019). Na koncertoch vytvára jedinečný zážitok, kde elektronická syntéza funguje ako spojka medzi umelcom a publikom.

SPOTIFY | INSTAGRAM

 

Eva Sajanová & Dominik Suchý

Decision Paralysis je prvou hudobnou spoluprácou Evy Sajanovej a Dominika Suchého, etablovaných hudobníkov na poli súčasnej experimentálnej scény. Sajanová je známa z post-jazzovej skupiny God and Eve a jej vlastných kompozícií a spoluprác v divadle a vo filme. Suchy’s je známy zo svojho pôsobenia na experimentálnej/noise scéne, jeho tvorba zahŕňa 3 sólové albumy, jeho noise/techno projekt Tittingur a akustický/dronový Weltschmerzen // Pain Palace. Okrem toho intenzívne spolupracoval aj v divadle a súbormi súčasného tanca.

Vstupenky TU

Partneri
Z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Nadácia mesta Bratislava.
Za dôveru pri vzniku Novej Cvernovky ďakujeme Bratislavskému samosprávnemu kraju.
Partnerom programu je aj Nadácia Orange.
Za tlač ďakujeme bittner print.

Artwork: Martin Mesaroš