52 Hertz Whale (krst) + Lazer Viking + Krstní otcovia + hostia

Zdielať

52 Hertz Whale (krst) + Lazer Viking + Krstní otcovia + hostia

Po piatich rokoch od debutu, s novým albumom a čerstvým setom sa pätica 52 Hertz Whale vracia pokrstiť nový album do Cvernovky. Koncert odštartuje Lazer Viking.

Lineup:

20:00 – doors
20:30 – 21:15 – Krstní Otcovia
21:45 – 22:45 – 52 Hertz Whale
23:15 – 00:00 – Lazer Viking
00:00 – 03:00 – DJ Berry, DJ CABO, DJ Sirupex

nový album a krst

Po piatich rokoch od debutu prichádzajú 52 Hertz Whale s dlho očakávaným albumom Present Sense Impression, ktorý vychádza v koprodukcii vydavateľstiev Full Moon Forum a Weltschmerzen.

Facebook | Instagram | Spotify | YouTube

kto sú 52 Hertz Whale

Melodramatická a nostalgická atmosféra, abstraktnejšia lyrika, reverbované gitarové vrstvy, existenčný, až na samotné jadro naliehajúci vokálny prejav a k tomu prekvapivo chytľavé akordové progresie. To je skratkovitá definícia zvuku dlho očakávaného druhého albumu pätice 52 Hertz Whale, ktorej intenzívny koncertný prejav už stihol zakliať každého, kto sa aspoň raz za čas vydá do alternatívnejších slovenských vôd.

Medzinárodný dopad

52 Hertz Whale sú tiež jednou z najsľubnejších domácich zostáv z hľadiska vývozu do zahraničia – svedčí o tom aj fakt, že svoju klubovú jeseň naštartovali štyrmi koncertmi v Poľsku a Litve. V rámci svojho zvuku interpretujú britské gitarové trendy dlhodobo po svojom, ale najmä patria medzi tých pár kapiel, ktoré pochopili esenciálnu dôležitosť záživného živého vystúpenia. Ich koncerty majú až rituálny charakter, vďaka čomu neomrzí vidieť ich znova a znova.

lazer viking

Spolu s 52 Hertz Whale sa predstaví aj pražský hudobník a producent Lazer Viking. Spomedzi mnohých projektov na ktorých sa činil, produkčne spolupracoval aj s 52 Hertz Whale. Sám sa pritom zaoberá gitarovou tvorbou, hoci na jeho recentných nahrávkach zaznamenáva značný odklon do vôd elektronickej hudby v podobe synth-popu.

Facebook | Instagram | Spotify | YouTube

Liveurope: prvá celoeurópska iniciatíva na podporu koncertných venues v ich úsilí o propagáciu začínajúcich európskych umelcov.
Projekt Liveurope je spolufinancovaný programom Európskej únie Kreatívna Európa.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.