◢ Parazit (KR, r. Džun-ho Pon)

Zdieľať

◢ Parazit (KR, r. Džun-ho Pon)

Juhokórejská snímka ocenená Zlatou palmou a podľa mnohých ohlasov najzábavnejší víťaz festivalu v Cannes od čias Pulp Fiction.

 

Čierna komédia režiséra Bong Joon-hoa sleduje chudobnú, ale “mazanú” štvorčlennú rodinu, ktorá sa rozhodne infiltrovať do bohatej domácnosti biznismena Parka. Čo sa môže stať, keď sa stretnú dva tak odlišné svety?

Originálne dielo majstrovsky pracuje s prvkami thrilleru, drámy i satiry a prináša vtipný a nepredvídateľný divácky zážitok.


Leto pod Palmou je séria podujatí v exteriéri budúceho verejného parku, ktorý vzniká pri kultúrnom a kreatívnom centre Nová Cvernovka. Počas letných mesiacov v ňom zažijete každodenný kultúrny program, ktorého súčasťou budú inscenácie nezávislých divadelných súborov, vystúpenia alternatívnych hudobných interpretov, djov a party, letné kino s dokumentárnymi i hranými filmami a nebude chýbať ani kvalitná súčasná slovenská literatúra.


Vstup na podujatie je dobrovoľný.

Podporiť môžete nielen program kultúrneho Leta pod Palmou, ale aj dokončenie unikátneho verejného parku v Bratislave. Viac informácii nájdete na www.sutnapark.sk.

Nadácia VÚB (VÚB banka) – partner živej kultúry v Novej Cvernovke vám prináša aj relax pod Palmou.
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Za tlač ďakujeme bittner print.