Ozveny Ji.hlavy: Sólo + Diskusia / Talent a duševné zdravie

Zdielať

Ozveny Ji.hlavy: Sólo + Diskusia / Talent a duševné zdravie

Najlepší český dokumentárny film 23. MFDF Ji.hlava.

Martin P. je mladý argentínsky klavírny virtuóz a skladateľ, ktorý posledné štyri roky prežil v ústave pre duševne chorých El Borda v Buenos Aires, najväčšom psychiatrickom zariadení v latinskej Amerike. Detský hudobný génius a najsľubnejší talent svojej generácie sa pokúša nájsť spôsob, ako prekonať svoje psychiatrické ochorenie a vrátiť sa do života vonku, za múry sanatória i na koncertné pódiá, zatiaľ čo pracuje na svojej novej skladbe Enfermaria. Sólo rozpráva výnimočný a zároveň univerzálny príbeh o posadnutosti tvorbou a dokonalosťou, popisujúci evolúciu ľudskej bytosti, ktorá čerpá svoju silu z vlastnej citlivosti.

Sólo / Artemio Benki, CZ, FR, AR, AT, 2019, 84 min. (SK distribútor – Filmtopia)
Trailer / https://youtu.be/RbajPxgg0-g

Projekcii bude predchádzať diskusia na tému Talent a duševné zdravie.

Ako môže ovplyvniť výnimočné hudobné nadanie psychické zdravie umelcov? O psychických problémoch spojených s virtuozitou, ale aj o terapeutických účinkoch hudby budeme diskutovať spolu s Pavelom Černákom, psychiatrom a riaditeľom Psychiatrickej nemocnice Ph. Pinela v Pezinku. Moderuje: Adam Straka, spoluzakladateľ Film Expanded a filmový teoretik.

Ozveny Medzinárodného festivalu dokumentárnych filmov Ji.hlava, jednej z najvýznamnejších dokumentárnych udalostí v strednej a východnej Európe, sa vracajú do Bratislavy a dopĺňajú tak mapu Ozvien spolu s Viedňou, New Yorkom, Varšavou či Bruselom. V rámci festivalu Leto pod palmou v Novej Cvernovke pre vás MFDF Ji.hlava a distribučná platforma Film Expanded pripravili špičkový dokumentárny cyklus.
https://www.facebook.com/events/2706639459625814/

Vstup na podujatie je dobrovoľný.
Tešíme sa na Vás!

Hlavnými organizátormi podujatia sú MFDF Ji.hlava, Film Expanded a Nová Cvernovka. Spoluorganizátorom je časopis Kapitál.

Podujatie finančne podporili Audiovizuálny fond, Bratislavský samosprávny kraj, Fond na podporu umenia, Nadácia mesta Bratislavy, Goetheho inštitút Bratislava a České centrum v Bratislave.

Mediálnym partnerom podujatia je Denník N.

www.filmexpadned.com
www.novacvernovka.eu
www.kapital-noviny.sk