Ozveny Ji.hlavy: Searching Eva + Kapitalks

Zdielať

Ozveny Ji.hlavy: Searching Eva + Kapitalks

Projekcia a diskusia o tom, aké je to byť ženou so stand-up komičkou a študentkou Nastaran A. Motlagh a showgirl Lotta Love.

Liberálne zmýšľajúca dvadsaťpäťročná Eva žije v Berlíne a žiadna z charakteristík jej alternatívneho života nie je presná. Je tuláčkou, básničkou, lesbou, prostitútkou, pannou, ženou v domácnosti, drogovo závislou, modelkou, ktorá vo svojich štrnástich rokoch označila súkromie za zastaralý koncept.

Searching Eva / Pia Hellenthal, DE, 2019, 84 min.
Trailer / https://youtu.be/ug5Os_tproU

Projekcii bude predchádzať diskusia (Kapitalks: Žena, autonómia a Instagram) so stand-up komičkou a študentkou Nastaran A. Motlagh a showgirl Lotta Love. Moderuje: Veronika Valkovičova, výskumníčka v oblasti rodových a queer štúdií. Diskusia vzniká pod dramaturgickou taktovkou Natálie Heribanovej.

Ozveny Medzinárodného festivalu dokumentárnych filmov Ji.hlava, jednej z najvýznamnejších dokumentárnych udalostí v strednej a východnej Európe, sa vracajú do Bratislavy a dopĺňajú tak mapu Ozvien spolu s Viedňou, New Yorkom, Varšavou či Bruselom. V rámci festivalu Leto pod palmou v Novej Cvernovke pre vás MFDF Ji.hlava a distribučná platforma Film Expanded pripravili špičkový dokumentárny cyklus.
https://www.facebook.com/events/2706639459625814/

Vstup na podujatie je dobrovoľný.
Tešíme sa na Vás!

Hlavnými organizátormi podujatia sú MFDF Ji.hlava, Film Expanded a Nová Cvernovka. Spoluorganizátorom je časopis Kapitál.

Podujatie finančne podporili Audiovizuálny fond, Bratislavský samosprávny kraj, Fond na podporu umenia, Nadácia mesta Bratislavy, Goetheho inštitút Bratislava a České centrum v Bratislave.

Mediálnym partnerom podujatia je Denník N.

www.filmexpadned.com
www.novacvernovka.eu
www.kapital-noviny.sk