Ozveny Ji.hlavy: Pozorovateľňa + Kapitalks

Zdielať

Ozveny Ji.hlavy: Pozorovateľňa + Kapitalks

Nezmeškajte slovenskú premiéru izraelského filmu Pozorovateľňa na predposledných Ozvenách Ji.hlavy v Novej Cvernovke 


VNÍMAME OBRAZY VOJNY NAOZAJ VŠETCI ROVNAKO?

V samom základe stojí rečnícka otázka Virginie Woolfovej, či obrazy vojny naozaj vnímame všetci rovnako. Tieto úvahy vyprovokovali režiséra Ra’anana Alexandrowicza k uskutočneniu neobyčajného experimentu. Niekoľkým dobrovoľníkom ukázal 40 videí z internetu prezentujúcich rôzne podoby izraelsko-palestínskeho konfliktu. Uzavretí v búdke-pozorovateľni si púšťali ľubovoľné ukážky, podľa vlastného uváženia prehrávali a vyjadrovali sa k nim. Ich aktivita však bola zaznamenávaná. Podstatnou časťou filmu sa nakoniec stáva dialóg režiséra s jednou z konkrétnych účastníčok.

Ra’anan Alexandrowicz, IL, 2019, 72 min, cz titulky


Pred filmom o 19:30 sa uskutoční diskusia mesačníka Kapitál na tému “Pozorovať okupáciu”. Diskusie vedenej filozofom Michalom Liptákom sa zúčastnia riaditeľ Amnesty International SK Rado Sloboda a aktivista Peter Tkáč.
Premietanie začne o 21:00


Vstupné: 4 eurá
Lístky bookujte cez GoOut
https://goout.net/…/ozveny-ji-hlavy…/szvwlmr/


Ozveny Ji.hlavy prinášajú to najlepšie z 24. ročníka najväčšieho stredo- a východoeurópskeho festivalu dokumentárnych filmov. Distribučná spoločnosť Film Expanded v spolupráci s MFDF Ji.hlava a Novou Cvernovkou vám každý utorok od 29. júna do 17. augusta ukazujú divácke hajlajty či víťazné filmy. A to všetko open air a s diskusiami s režisérmi/kami či expertmi/kami!
Ďakujeme, že ostávate s nami!


Hlavnými organizátormi Ozvien Ji.hlavy sú: Distribučná spoločnosť Film Expanded, Medzinárodný festival dokumentárnych filmov Ji.hlava, Nová Cvernovka, Kapitál
Mediálni partneri: Denník N, Aktuality.sk, RTVS, Rádio FM, Rádio Devín, Refresher
Partneri: FAMU, GO out, Bittner

Podujatie finančne podporili: Audiovizuálny fond, Mesto Bratislava, Goetheho inštitút v Bratislave, České centrum v Bratislave, Fond na podporu umenia, Nadácia VUB, Nadácia Orange


____

Leto pod Palmou je séria podujatí Novej Cvernovky, ktorá počas letných mesiacov hostí živú hudbu, letné kino, divadlo, tanec aj diskusie.
Viac informácií o programe nájdete na www.novacvernovka.eu
____
Okrem kultúrneho programu je pre vás otvorený aj Skrytý bar, bistro Dvanásť Duší a kaviareň Giraffe Bakery s príjemným posedením vo vnútri či na terase v parku.
___
V prípade, ak sa podujatie koná vo vnútorných priestoroch Novej Cvernovky, prosíme o súčinnosť pri kontrole potvrdení o očkovaní či negatívnom teste pri vstupe do sály.

___
Potvrdenie 1. očkovacej dávky – 21 dní.
Potvrdenie 2. očkovacej dávky.
Potvrdenie neg. AG testu – 48 hodín.
Potvrdenie neg. PCR testu – 72 hodín.
Prekonanie choroby – 180 dní.

___

Vstup do interiéru je povolený iba s rúškom/ respirátorom.

V priestoroch sú k dispozícii bezkontaktné dezinfekcie.
Pri organizovaní podujatia sa riadime aktuálnymi nariadeniami Úradu verejného zdravotníctva SR.

Ďakujeme, že zostávate zodpovední!