Ozveny Ji.hlavy: KoroNárod + Diskusia Denníka N

Zdielať

Ozveny Ji.hlavy: KoroNárod + Diskusia Denníka N

Pred filmom o 19:30 sa uskutoční diskusia Denníka N. Premietanie dokumentu o tom, či je v dobe pandémie dôležitejšie zachovanie osobnej slobody jednotlivcov alebo ochrana zdravia celej spoločnosti, začne o 21:00.

DO AKEJ MIERY MÔŽE ŠTÁT ZASAHOVAŤ DO ŽIVOTA SVOJICH OBČANOV, AK JE V STÁVKE CELOSVETOVÁ HUMANITÁRNA KATASTROFA? ❌🦠👀


🎬 Synopsa: Byrokratická mašinéria čínskeho politického systému rýchlo a efektívne spomalila šírenie koronavírusu už v počiatočnej kríze, avšak za cenu dôslednejšej kontroly a obmedzovania práv svojich občanov. Snímka otvára otázku, či je v dobe pandémie dôležitejšie zachovanie osobnej slobody jednotlivcov alebo ochrana zdravia celej spoločnosti. Surové zábery tajne natočené amatérskymi kameramanmi ukazujú realitu života v uzatvorenom Wuhane, jeho vyľudnených ulíc a prísne strážených zdravotníckych zariadení.

Ai Weiwei, DE, 2020, 113 min, cz titulky


👀 Trailer: https://youtu.be/9Ou50OsFA7c


🎫 Vstupné: 4 eurá
🎦Ozveny Ji.hlavy prinesú to najlepšie z uplynulého 24. ročníka najväčšieho stredo- a východoeurópskeho festivalu dokumentárnych filmov. Distribučná spoločnosť Film Expanded v spolupráci s MFDF Ji.hlava a Novou Cvernovkou vám každý utorok od 29. júna do 17. augusta ukážu divácke hajlajty či víťazné filmy. A to všetko open air a s diskusiami s režisérmi/kami či expertmi/kami!
Tešíme sa na vás! 💞


Hlavnými organizátormi Ozvien Ji.hlavy sú: Distribučná spoločnosť Film Expanded, Medzinárodný festival dokumentárnych filmov Ji.hlava, Nová Cvernovka, Kapitál
Mediálni partneri: Denník N, Aktuality.sk, RTVS, Rádio FM, Rádio Devín, Refresher
Partneri: FAMU, GO out, Bittner
Podujatie finančne podporili: Audiovizuálny fond, Mesto Bratislava, Goetheho inštitút v Bratislave, České centrum v Bratislave, Fond na podporu umenia, Nadácia VUB, Nadácia Orange
www.filmexpanded.com
www.ji-hlava.cz
www.novacvernovka.eu