Ozveny Ji.hlavy: FREM (špeciálna predpremiéra) + Kapitalks ◢ Leto pod Palmou

Zdielať

Ozveny Ji.hlavy: FREM (špeciálna predpremiéra) + Kapitalks ◢ Leto pod Palmou

Nezmeškajte unikátnu predpremiéru jedného z diváckych hajlajtov uplynulého 23. ročníka MFDF Ji.hlava.

Film je reakciou na súčasnú vlnu posthumanistic­kého myslenia spôsobeného rozvojom technológií a umelej inteligencie rovnako ako klimatickou krízou. Ľudský druh si začína uvedomovať svoju nedôležitosť a pominuteľnosť a ľudská identita sa ocitá v kríze. Snímka FREM sa pokúša tento pocit reflektovať a vytvárať odľudštený a odcudzený pohľad na krajinu a prírodu za hranicami ľudského vnímania skutočnosti.

FREM / Viera Čákanyová, CZ, SK, 2019, 73 min. (SK distribútor – Film Expanded)
Trailer / https://youtu.be/0rARIwAOPf4

Projekcii bude predchádzať diskusia (Kapitalks: Klimatická kríza optikou AI) U s režisérkou Vierou Čákanyovou, poetkou a filmovou teoretičkou Máriou Ferenčuhovou, environmentálnym filozofom a teoretikom Lukášom Likavčanom a informatikom a kognitívnym vedcom Martinom Takáčom. Moderuje: Matej Sotník, spoluzakladateľ Film Expanded a šéf filmovej rubriky Kapitálu

Ozveny Medzinárodného festivalu dokumentárnych filmov Ji.hlava, jednej z najvýznamnejších dokumentárnych udalostí v strednej a východnej Európe, sa vracajú do Bratislavy a dopĺňajú tak mapu Ozvien spolu s Viedňou, New Yorkom, Varšavou či Bruselom. V rámci festivalu Leto pod palmou v Novej Cvernovke pre vás MFDF Ji.hlava a distribučná platforma Film Expanded pripravili špičkový dokumentárny cyklus.
https://www.facebook.com/events/2706639459625814/

Vstup na podujatie je dobrovoľný.
Tešíme sa na Vás!

Hlavnými organizátormi podujatia sú MFDF Ji.hlava, Film Expanded a Nová Cvernovka. Spoluorganizátorom je časopis Kapitál.

Podujatie finančne podporili Audiovizuálny fond, Bratislavský samosprávny kraj, Fond na podporu umenia, Nadácia mesta Bratislavy, Goetheho inštitút Bratislava a České centrum v Bratislave.

Mediálnym partnerom podujatia je Denník N.

www.filmexpadned.com
www.novacvernovka.eu
www.kapital-noviny.sk