◢ Ozveny Ji.hlavy: Fonja + masterclass Liny Zacher

Zdieľať

◢ Ozveny Ji.hlavy: Fonja + masterclass Liny Zacher

Víťazná snímka 23. MFDF Ji.hlava Fonja a masterclass nemeckej režisérky Liny Zacher.

Fonja / Lina Zacher, DE, MG, 2019, 80 min.

Desať mladistvých delikventov z najväčšieho prevýchovného zariadenia na Madagaskare sa zapojilo do štvormesačného workshopu, v ktorom sa učili pracovať s filmovou kamerou, strihať, vytvárať jednoduché filmové triky a rozprávať vlastné príbehy.

Kamera sa pre nich stala nástrojom k novému uchopeniu reality, umožňujúcom vyjadriť sa slobodne napriek izolácii, v ktorej žijú. Film ponúka úprimné svedectvo o živote v prísne hierarchizovanej a uzavrenej komunite tak, ako ho vnímajú samotní mladí filmári, ktorí dostali príležitosť nielen objaviť a rozvinúť svoj kreatívny potenciál, ale taktiež nadviazať nové priateľstvá.

„Za láskavosť, intuíciu, dôveru, odvahu a veľkorysosť, ktorá drží pohromade film, ktorý neustále a znovu potvrdzuje silu nevinného pohľadu a zároveň evokuje hlasy starých majstrov,” odôvodnil svoje rozhodnutie jediný porotca hlavnej súťaže Opus Bonum, legendárny rumunský režisér Cristi Puiu.


Ozveny Medzinárodného festivalu dokumentárnych filmov Ji.hlava, jednej z najvýznamnejších dokumentárnych udalostí v strednej a východnej Európe, sa vracajú do Bratislavy a dopĺňajú tak mapu Ozvien spolu s Viedňou, New Yorkom, Varšavou či Bruselom. V rámci festivalu Leto pod Palmou v Novej Cvernovke pre vás MFDF Ji.hlava a distribučná platforma Film Expanded pripravili špičkový dokumentárny cyklus.


Vstup na podujatie je dobrovoľný.

Podporiť môžete nielen bezplatný program kultúrneho Leta pod Palmou, ale aj dokončenie unikátneho verejného eko parku v Bratislave. Viac informácii nájdete online na www.sutnapark.sk.

Leto pod Palmou je séria podujatí v exteriéri budúceho verejného parku, ktorý vzniká pri kultúrnom a kreatívnom centre Nová Cvernovka. Počas letných mesiacov v ňom zažijete každodenný kultúrny program, ktorého súčasťou budú inscenácie nezávislých divadelných súborov, vystúpenia alternatívnych hudobných interpretov, djov a party, letné kino s dokumentárnymi i hranými filmami a nebude chýbať ani kvalitná súčasná slovenská literatúra.


Nadácia VÚB (VÚB banka) – partner živej kultúry v Novej Cvernovke vám prináša aj relax pod Palmou.
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Za tlač ďakujeme bittner print.


Hlavnými organizátormi podujatia sú MFDF Ji.hlava, Film Expanded a Nová Cvernovka. Spoluorganizátorom je časopis Kapitál.

Podujatie finančne podporili Audiovizuálny fond, Nadácia Tatra banky, Fond na podporu umenia, Nadácia mesta Bratislavy, Goetheho inštitút Bratislava a České centrum v Bratislave.

Mediálnym partnerom podujatia je Denník N.

www.ji-hlava.cz
www.filmexpadned.com
www.novacvernovka.eu
www.kapital-noviny.sk