Ozveny Ji.hlavy 2024 () První světla

V programe Ozvien Ji.hlavy uvidíte v premiére výrazné filmy slovenského autora a autorky z filmových škôl. Kolekcia predstavuje zaujímavých tvorcov a tvorkyne. Premietanie bude sprevádzať diskusia.

 

Ozveny Ji.hlavy prinášajú víťazné filmy a divácke hajlajty z 27. ročníka najväčšieho stredo- a východoeurópskeho festivalu dokumentárnych festivalov. Sledujte program letných pondelkom od 17. júna v magickom Parku de Palma Novej Cvernovky. Ako minulé roky open air a v spojení so sprievodným programom. Tešíme sa na vás!

Uvidíte:

Vale tudo
Tereza Smetanova, 2023, Slovensko, 37 min.

Lucia “Pretty Beast” Krajčovič je 34-ročná profesionálna bojovníčka MMA* a matka dvoch detí. Krátko po pôrode je odhodlaná stať sa šampiónkou v oboch disciplínach – športe aj materstve. S dieťaťom v náručí sa pripravuje na svoj ďalší zápas.

Konštanta – rozlúčka s bytom
Paula Ďurinová, 2023, Slovensko, Nemecko, 16 min.

Pocta starým rodičom a bytu na najvyššom poschodí bratislavského paneláku s výhľadom na Dunaj a Rakúsko má podobu intímneho dialógu. Medzi generáciami, minulosťou a súčasnosťou, Východom a Západom. V tom istom priestore sa cez rodinné zážitky a traumy formovala aj identita autorky.

dialógy
Peter Podolský, 2023, Slovensko, 34 min.

Audiovizuálny denník Petra Podolského je natočený v duchu svojho podtitulu: Snaha o návrat k detskej citlivosti. Autor s bezprostrednosťou dieťaťa skúma zvuky, farby a textúry rôznych zákutí viac ako ľudského sveta.

Lístky: TU

Organizátori Ozveny Ji.hlavy 2024:
MFDF Ji.hlava, Film Expanded, Nová Cvernovka

Z verejných zdrojov podujatie podporil
Audiovizuálny fond
Podujatie ďalej podporili
Nadácia Mesta Bratislava,
Fond na podporu umenia
Mediálni partneri:
Startitup, Denník N, RTVS, Rádio Devín, Rádio FM, Kapitál, GoOut, Bittner
Za dôveru pri vzniku Novej Cvernovky ďakujeme
Bratislavský samosprávny kraj
Leto pod Palmou podporil
Corwin