Ok.Danke.Tschüss. + Island Mint

Nemecké texty a hudba, ktorá je zábavná: Srdečne Vás pozývame do Novej Cvernovky na koncert kapely z Mannheimu Ok.Danke.Tschüss. Chýbať nebude ani česká indie kapela Island Mint.

LINE UP

18:00 – doors open
18:30 – Island Mint
19:30 – ok.danke.thuss

Vystúpenie umelcov z Mannheimu a Prahy

Kapela so štyrmi hudobníkmi z Mannheimu je na turné s Goetheho inštitútom po Poľsku, Česku, Maďarsku, Slovinsku a samozrejme aj u nás. Na Slovensku sa turné skupiny bude konať v rámci projektu Chcem (sa) učiť nemčinu (Nadácia Volkswagen) a ponúkne úplne nový pohľad na učenie a vyučovanie nemčiny – pre študentov aj učiteľov. Koncert si môžete užiť v Novej Cvernovke už 29. septembra o 18:30.

Ok.Danke.Tschüss – Nemčina zábavne

Hudobná skupina Ok.Danke.Tschüss napísala 10 piesní pre študentov nemčiny na úrovni A1/B2 a natočila k nim aj videoklipy. Ku všetkým videám sú na vzdelávacej platforme Deutsch für Dich k dispozícii interaktívne cvičenia na zlepšenie slovnej zásoby, čítania, počúvania a gramatiky. Učitelia tu nájdu nápady ako použiť pracovné listy na vyučovaní.

ok.danke.Tschüss.- spotify | youtube | bandcamp

 

Island mint – indie z Prahy

Island Mint je pražský umelec Matyáš Adámek z alternatívnej kapely Humdrum Lighthouse. Island Mint je jeho indie projekt, ktorý poteší priaznivcov atmosférického minimalizmu a alternatívnej hudobnej scény. Jeho debutové EP Hazy Days dômyselne kombinuje modernú alternatíve so 60` psychedelickými vplyvmi.

island mint- spotify | youtube | bandcamp