Obal alebo odpad: Je plátenka lepšia ako igelitka?

Zdielať

Najlepší obal je žiadny obal, ale čo keď….? Obal alebo odpad je diskusia pre všetkých, ktorých zaujímajú súčasné trendy z oblasti ekologického životného štýlu

Budeš mať možnosť opýtať sa na všetko, čo Ťa o eko obaloch a správnom spracovaní odpadu z domácnosti zaujíma: – Je plátená nákupná taška naozaj lepšia ako plastová?
– Akceptujú v obchodoch látkové vrecúška?
– Kde je možné kúpiť látkové vrecúška a tašky?
– Ako uskladniť potraviny bez použitia potravinovej fólie?
– Ako funguje bezobalový obchod?

HOSTIA:

CEEV Živica je mimovládna nezisková organizácia, ktorá inšpiruje k zmene. Prináša inšpiratívne cesty vo vzdelávaní, nabáda k zodpovednej spotrebe, vedomej skromnosti a venuje sa ekopradenstvu.

TUTO ekosáčky na Slovensku sa rozhodli čeliť ekologickému problému, ktorý trápi celú planétu, ale aj každú domácnosť- prebytok plastového odpadu. TUTO sa zamerali na mikroténové sáčky, ktoré nahrádzame ekologickými vrecúškami na opakované použitie.

Dobrožrúti sú známi slovenskí milovníci zdravej stravy a prevádzkujú vlastnú zero waste pekáreň v Bratislave, ktorá neprodukuje odpad a neponúka jednorázové take away obaly. Ich obchod nie je len predajňou pekárskych výrobkov, ale tiež eko obchodíkom.