NuJazzDayz: Manu Delago + Sam Handwich

Zdielať

NuJazzDayz: Manu Delago + Sam Handwich

Vraciame sa k značke NuJazzDayz a ohlasujeme prvé koncerty!

Manu Delago je hráč na hang a perkusie z Rakúska, ktorého umenie naživo priniesieme do Banskej Bystrice (11. júna, Záhrada CNK) a následne aj do Bratislavy (13. júna, Nová Cvernovka). Vstupenky sa už čoskoro začnú predávať na Tootoot.fm.
___
KTO JE MANU DELAGO?
Hudobná cesta dnes 37-ročného Manua Delaga začala na Univerzite Mozarteum v Salzburgu, kde vyštudoval hru na perkusie. Toto vzdelanie mu ale nestačilo, a preto pokračoval v štúdiu jazzových bicích na britskej Guildhall School of Music and Drama. Tam ho zaujal švajčiarský hudobný nástroj hang, ktorý je už na prvý pohľad výnimočným inštrumentom vzbudzujúcim údiv i nejasné očakávania. A práve vďaka nemu sa stal tak osobitým muzikantom, ktorého si v ostatných rokoch pre spoluprácu, a to nielen v štúdiu, ale aj na koncertoch, vyhliadla islandská ikona Björk, sestra Norah Jones Anoushka Shankar alebo aj soulová speváčka Joss Stone, s ktorou nahral skladbu Why Don’t You. Plodný je aj v ostatných rokoch, kedy vydáva pravidelne štúdiové či live nahrávky. Tou zatiaľ poslednou je Environ Me z roku 2021.
___
MANU DELAGO A SLOVENSKO
Meno Manu Delago nie je žiadnou neznámou ani pre slovenské publikum. Perkusionista a skladateľ sa tu ukázal viackrát, napríklad v roku 2015 vystúpil na troch rôznych domácich festivaloch (Pohoda, Konvergencie a Waves) a napokon sme ho na sklonku spomenutého roka hostili aj v A4ke v rámci našej série NouveauNu.Night. Fotogalériu nájdete na: https://alterecho.muzikus.cz/…/manu-delago-handmade…