Nová generácia sociálnych inovátorov

Zdielať

Diskusia Coworkingu Cvernovka priblíži príbehy ľudí, ktorí dokázali na slovenskom trhu preraziť s inovatívnou myšlienkou a svojim sociálnym podnikaním prispeli k pozitívnej spoločenskej zmene.

Sú mladí a neboja sa riskovať. Popri štúdiu na vysokej škole počítavajú cash flow a vymýšľajú komunikačnú stratégiu pre svoje podnikateľské nápady.
Ich hnacím motorom však nie je len zisk, ale vnútorná potreba prispieť k pozitívnej zmene v spoločnosti. To, ale neznamená, že nemajú svoj biznis plán a túžbu udržať sa v čiernych číslach. Práve naopak, chcú sa živiť tým, čo im dáva zmysel. Majú napady, majú riešenia, prešli inkubačným programom* a teraz naplno pracujú na rozvoji svojich sociálnych inovácií. Príďte si vypočuť ich príbehy a nechajte sa nimi inšpirovať.

HOSTIA

Lukáš Priškin I Deeply
Lukáš vedie projekt Deeply, v ktorom dáva zdravotne znevýhodneným ľuďom šancu na normálny život. Cez kvalitné upratovacie služby, búrajú predsudky.

 Hugo Repáň I EcoButt
Hugo s projektom EcoButt rieši problematiku cigaretového odpadu. Vyrába popolníky na cigaretový odpad, ale nielen to. Rozhodol sa odpad ďalej zhodnocovať a používať ho pri výrobe asfaltu a ciest.

Katarína Janíčková I Fabrika umenia
Katka sa venuje revitalizácii fabrickej budovy na kultúrno-komunitné centrum v Partizánskom a jeho baťovskom odkaze.

Podujatie moderuje Frederika Halászová.


Vstup na podujatie je bezplatný, no počet miest je limitovaný. Svoje miesto si rezervuješ vyplnenim jednoduchého registračného formulára: https://bit.ly/3VdgrIM


Podujatie podporilo Národné podnikateľské centrum a Ministerstvo hospodárstva.

*Inkubačno-vzdelávací program Social Impact Award pomáha rozbehnúť nápady mladých talentov. Viac info nájdeš na:
https://slovakia.socialimpactaward.net