Na čom makáš, Peter Kolárčik?

Zdielať

Na čom makáš, Peter Kolárčik?

Peter Kolárčik zarezonoval s podcastovým seriálom Na čom makáš? O umení a duševnom zdraví sa s ním, hlavným protagonistom Filipom Frankovičom a pedagogičkou Janou Kapelovou bude rozprávať náš dramaturg Laco Oravec.

Peter Kolárčik, autor podcastu Na čom makáš? preferuje pred označením umelec alebo hudobník označenie rozprávač. Skrz film, podcast alebo hudbu sa snaží prerozprávať príbehy veľké aj malé, smutné aj vtipné, úprimne aj s iróniou, a ideálne všetko naraz. V textoch z minuloročného EP Ťažký život sa zamýšľa nad svojimi ambíciami, privilégiami a trápeniami, ako sú pocity nekonečného hľadania životnej náplne či nedostatočnej produktivity. K jeho sólo hudobnej tvorbe sa postupne pripojili ďalší traja členovia, ktorí okrem iného tvoria kapelu #pokora, a Petrove pesničky tak zaznejú v novom prevedení.


 Jana Kapelová sa vo svojej tvorbe sa venuje spoločensky angažovaným témam a dekonštruuje podmienky umeleckej a kultúrnej produkcie. Zaoberá sa témami ako práca a prekarizácia, voľný čas a sebanaplnenie, vplyv sociálneho a kultúrneho prostredia či výchovy a vzdelávania. Pedagogicky pôsobila na Akadémii výtvarných umení v Prahe (2011 – 2015). V roku 2014 sa stala víťazkou Ceny Oskára Čepana. V roku 2015 sa stala matkou. Od roku 2019 spoluvedie s Ninou Vidovencovou Ateliér intermédi na VŠVU v Bratislave.
Vstupné dobrovoľné

Leto pod Palmou je séria podujatí v parku Novej Cvernovky, ktorá počas letných mesiacov hostí živú hudbu, letné kino, divadlo, tanec aj diskusie.
Viac informácií o programe nájdete na www.novacvernovka.eu
____
Relax pod Palmou prináša partner živej kultúry v Novej Cvernovke – Nadácia VÚB.
Z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Nadácia mesta Bratislava.
Partnerom Leta pod Palmou je Nadácia Orange.
___
Vstup do interiéru je povolený iba s rúškom. V priestoroch sú k dispozícii bezkontaktné dezinfekcie.
Pri organizovaní podujatia sa riadime aktuálnymi nariadeniami Úradu verejného zdravotníctva SR.
Ďakujeme, že zostávate zodpovední