Morgonrock: O čertovi Kolofónovi + Lovec plastov Zero Waste – premiéra

Zdielať

Morgonrock: O čertovi Kolofónovi + Lovec plastov Zero Waste – premiéra

O čertovi Kolofónovi poteší dynamickými gagmi a Lovec plastov Zero Waste priblíži základy udržateľného životného štýlu a cirkulárnej ekonomiky.

O pravidelný detský program pod Palmou sa postará bábkové divadlo Morgonrock. Pre rodičov s deťmi je pripravených niekoľko nedeľných predstavení. Tri dobrodružné marionetové komédie – jednu v úplnej premiére – uvedú počas celého leta.


PROGRAM
11.júl (zrušené)
14:00 O čertovi Kolofónovi
16:00 Tri kocky droždia
◢ 25.júl
14:00 O čertovi Kolofónovi
16:00 Lovec plastov Zero Waste – premiéra
8.august
14:00 O čertovi Kolofónovi
16:00 Tri kocky droždia
22.august
14:00 O čertovi Kolofónovi
16:00 Lovec plastov Zero Waste
___
Vstupné sa platí na každe predstavenie v daný deň zvlášť.
3€ dospelý
4€ dieťa
10€ skupinové
(2 dospelý + 2 deti / 1 dospelý + 2 deti)
___
Prečítajte si viac TU:
___

Tri kocky droždia – “vakcinačný špeciál”
Marionetová dobrodružná komédia
45 min
Vhodné pre deti od 3 rokov

Ľudia bezohľadne vyrúbali lesy, vyhnali zvieratá a za trest prišiel zlý čarodejník Koroňák. Pohybuje sa nebadane, prináša choroby a ekonomickú depresiu. Nikto sa mu neodváži postaviť zoči-voči. Ani čert Kolofón by nikam nechodil. Nariadenie zostať doma akoby pre neho vymysleli. Avšak netrvá dlho a aj u nich sa minie droždie. Jeho žena Ježibaba ho vyšle, aby priniesol aspoň tri kocky, pretože ich malý syn nič iné ako makové koláče a buchty jesť nechce. A tie bez droždia nebudú. Kolofón sa tak vydáva v ústrety ďalšiemu nebezpečnému dobrodružstvu, cez vyprahnuté krajiny, kde ľudia prosia o pomoc a o radu od bájneho deda Vševeda. A tak Kolofón na svojej púti nebude bojovať len o tri kocky droždia, ale aj o osud celého sveta a bude sa musieť postaviť aj samotnému čarodejníkovi Koroňákovi!
Scenár, réžia, bábky: Peter Gärtner
Účinkujú: Peter Gärtner, Sidónia Féderová / Lukáš Tandara
Hudobný sprievod: Radovan Hrbek
Titulná pesnička: Vlado Janček
___
O čertovi Kolofónovi
Marionetová dobrodružná komédia
50 min
Vhodné pre deti od 3 rokov
Mix čertovských rozprávok, ľudových rozprávok, popkultúry, divokého západu a romantických komédií je receptom na neopakovateľnú zábavy v spoločnosti klasických marionetových bábok. Hlavný hrdina čert Kolofón to má náročné, život nie je len v pekle z kotla vylizovať a jeho príbeh oneskoreného dospievania začína, keď ho pošle Lucifer na zem, aby priniesol aspoň dve neposlušné deti. Dej dostane spád, keď Kolofón stretne hyperaktívne deti fičiace si na biostrave Janka a Marienku, ktorí sa rozhodnú, že z neho spravia poriadneho čerta. Hra poteší dynamickými gagmi tých najmenších, a množstvom vtipov a narážok aj ich rodičov. Predstavenie malo premiéru v roku 2015 a odvtedy sa dočkalo už viac ako 100 repríz na festivaloch a podujatiach po celom Slovensku vrátane podujatí ako Pohoda, Festival Atmosféra, či Hviezdne noci a príbeh o Kolofónovi dokonca vyšiel v roku 2017 v rozšírenom knižnom vydaní.
Scenár, réžia, účinkujú: Peter Gärtner
Hudba a hudobná interpretácia: Vlad Vakov/ Radovan Hrbek
___
Lovec plastov Zero Waste
Marionetová dobrodružná komédia
50 min
Vhodné pre deti od 3 rokov
Zero Waste je mýtický bojovník, ktorý povstal zo záplavy nevytriedeného a nerozložiteľného odpadu. Vetrom ošľahaný pútnik, ktorý je vždy všade tam, kde treba zlikvidovať čiernu skládku či plastom znečistený vodný tok. Proti nemu stojí skazený magnát Consumencio Consumini, na šumení igelitu závislý výrobca jednorázových plastových hračiek a mikroténových sáčkov, ktorého fabriky denne chrlia tóny zbytočného odpadu. Je to nerovný boj, Zero Waste starne a vie, že sám Consumencia nikdy neporazí. Proroctvo hovorí, že zastaviť Consumencia dokáže iba bytosť celá vyrobená z dreva. Zero sa nechá viesť zázračnou virguľou a tá ho privedie k vyvolenému a nie je ním nikto iný ako celodrevená marioneta – čert Kolofón. Ten je však opakom uvedomelého bojovníka proti slepému konzumu. Kolofón ani len netriedi odpad, o bezobalovom nákupe ani nechyroval a stravuje sa tými ekologicky najzávadnejšími maškrtami. Zero neverí, že tento pohodlný zúfalec má byť vyvoleným v poslednom ťažení proti Consumenciovi. Nezostáva mu však nič iné, len pokúsiť sa vytesať z Kolofóna lovca plastov, ktorý bude poslednou šancou na záchranu sveta pred ekologickou apokalypsou. Dobrodružná bábková hrá bude interaktívnym a humorným spôsobom vysvetľovať deťom princípy triedenia odpadu, bezobalového nákupu a spotrebiteľskej zodpovednosti.
Scenár, réžia: Peter Gärtner
Scénografia a bábky: Peter Gärtner, Lukáš Tandara
Účinkujú: Peter Gärtner, Lukáš Tandara
Hudobný sprievod: Radovan Hrbek
____
Leto pod Palmou je séria podujatí v parku Novej Cvernovky, ktorá počas letných mesiacov hostí živú hudbu, letné kino, divadlo, tanec aj diskusie.
Viac informácií o programe nájdete na www.novacvernovka.eu
____
Relax pod Palmou prináša partner živej kultúry v Novej Cvernovke – Nadácia VÚB.
Z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Nadácia mesta Bratislava.
Partnerom Leta pod Palmou je Nadácia Orange.
___
Vstup do interiéru je povolený iba s rúškom. V priestoroch sú k dispozícii bezkontaktné dezinfekcie.
Pri organizovaní podujatia sa riadime aktuálnymi nariadeniami Úradu verejného zdravotníctva SR.
Ďakujeme, že zostávate zodpovední.