Móda alebo odpad? Diskusia na tému Zero Waste v móde

Zdielať

Móda alebo odpad? Diskusia na tému Zero Waste v móde

Aj na prvý pohľad neškodné tričko, či džínsy sa vedia zo dňa na deň zmeniť na odpad. Recyklácia textilu však nie je úplne jednoduchá.

Ruku na srdce: Aj vy máte doma plnú skriňu a každý deň si “nemáte”, čo obliecť? Tak bežíte do obchodu a nakupujete ďalšie a ďalšie módne kúsky. No stále to nie je ono. Niečo tomu chýba! Prezradíme vám čo: dobrý pocit.

Už o týždeň sa v Coworkingu Cvernovka porozprávame o RÝCHLEJ A POMALEJ MÓDE a jej dopadoch, ale aj o tom ako možno práve ten dobrý pocit získať.

Dozviete sa aj, ako funguje metóda REUSE alebo druhá šanca pre nepotrebný textil alebo obľúbená výmena pekných kúskov oblečenia, o ktoré už majiteľ nemá záujem.

PREČO SA PRÍSŤ INŠPIROVAŤ?

Aj na prvý pohľad neškodné tričko, či džínsy sa vedia zo dňa na deň zmeniť na odpad. Recyklácia textilu však nie je úplne jednoduchá. Väčšinou sa textil totiž neskladá z jedného materiálu a proces jeho spracovania je náročný.

Textil je však veľmi dobrým zdrojom materiálu pre rôzne druhy priemyslu, môžme ho vnímať aj ako zdroj materiálu s výbornými vlastnosťami a nie ako odpad, ktorého sa chceme zbaviť – bola by škoda, keď by končil na skládkach. Pravdepodobne aj Vy máte v tejto chvíli vo vlastnom šatníku viac možností outfitov, ako ste tušili. Stačí, keď viete, čo si do skrine nakúpiť a ako sa potom do nej pozerať. Príďte sa k nám inšpirovať.

————————-
Prečo by sme mali rozmýšľať o obsahu vlastného šatníka vám povedia aj tri ženy, ktoré sme si pozvali:

Ivana Maleš a Ing. Petra Csefalvayová za Inštitút cirkulárnej ekonomiky
www.incien.sk
https://www.facebook.com/inciensk/
https://nezmarto.wordpress.com/
https://www.facebook.com/nezmarto/

Illah van Oijen za Fashion Recycling Lab
https://www.facebook.com/fashionrecyclinglab/
www.frl.sk
————————-

TENTORAZ BUDE NAŠA DISKUSIA AJ INTERAKTÍVNA. Na čo sa môžete tešiť?

Priamo na mieste si ukažeme dokonalý šatník, ktorý obsahuje len 50 kúskov oblečenia a stále je in. Prichystali sme pre vás aj VÝMENU OBLEČENIA. Prineste so sebou 1 OBĽÚBENÝ KÚSOK, o ktorom viete, že si ho už nikdy neoblečiete. Pripnite naň odkaz budúcemu majiteľovi alebo majiteľke.