mimoOs & zdruhestrany – Diaries of Touch

Opäť (a asi naposledy) v Bratislave! Netradičné tanečno vizuálne predstavenie slovenského združenia mimoOs v spolupráci s českým kolektívom ZDRUHESTRANY a chorvátskou choreografkou Sonjou Pregrad.

Predstavenie bolo súčasťou medzinárodného festivalu súčasného tanca a pohybového divadla Nu Dance Fest 2020, festivalu KIOSK 2021, festivalu Improspekcije Záhreb a prvej Slovenskej tanečnej platformy

KEDY: 26. máj 2023, 20:00
KDE: Telocvičňa – Rezidenčné centrum pre Tanec, Nová Cvernovka
VSTUPNÉ: sliding scale 6 – 10 eur
VSTUPENKY: tu

~~~
Dotyk je náš základný zmysel. Dotyk je nebezpečný. Dotyk je ohrozený. V procese tvorby sme si písali denníky dotykov po dobu 9 mesiacov, aj počas obdobia pandémie. V jazyku existuje iba málo slov na opísanie dotyku a ešte menej na opísanie toho byť dotknutý, tak sme prišli s tým ako našu skúsenosť popísať a dostať do pohybu. Namiesto toho, že sa na tento obraz dívate, môžete si dovoliť nechať sa zasiahnuť zvnútra, na chvíľu zotrvať v novom spojení s okolím.

Predstavte si skupinu mladých ľudí stojacich okolo vás v telocvični, oblečených v rovnošatách. Telocvičňa je miesto disciplíny. Disciplína vytvára nádherné tvary. Čo ak by sme na našich základných školách trénovali disciplínu citlivosti? Stoja blízko seba, zatiaľ sa nedotýkajú. Spolu vytvoria niečo nevídané. Spievajú ódu na jemnosť.

~~~
Choreografia: Sonja Pregrad
Performancia: mimoOs & ZDRUHESTRANY, Lukáš Bobalik, Viktor Černický, Barbora Janáková, Tomáš Janypka, Jazmina Piktorová, Eva Priečková, Silvia Sviteková, Andrej Štepita
Svetelný dizajn: Martin Polák
Hudba: Nika Pećarina
Scénografia: Dana Tomečková
Produkcia: mimoOs

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Cover photo: Natália Zajačiková (Kiosk 2021)