MARTINs DANCE STYLEs / WORKSHOP s Martinom Kilvádym

Zdielať

Srdečne Vás pozývame na workshop s výnimočným slovenským tanečníkom Martinom Kilvádym, dlhodobo žijúcim a tvoriacim v zahraničí. Workshop prebieha dva dni a každý deň v inom priestore.

 

12. jún streda / 17:00 – 20:00
TELOCVIČŇA – Rezidenčné centrum pre tanec
13. jún štvrtok / 9:00 – 12:00
Priestor Špirála / https://www.priestorspirala.sk/
Cena workshopu:
1 deň – 40 eur
2 dni – 70 eur
** platba v hotovosti na mieste

Prihlasovací formulár: https://forms.gle/ATos6rUydrr3n2Me9
** Prosím vyplnte jednoduchý formulár pre informovanie o účasti, kvôli obmedzenej kapacite účastníctva.
Vopred ďakujeme

MARTINs DANCE STYLEs

V oblasti profesionálneho súčasného tanca pôsobím už 25 rokov. Rád som študoval, prijímal zložitosti tvorivých procesov, strávil nespočetné hodiny s ľuďmi, ktorých mám rád, cestoval po svete a prezentoval prácu na javisku a v tanečných štúdiách. Všetky tieto skúsenosti prispeli ku kryštalizácii “martinského tanca”, môjho tanečného štýlu.

UČENIE:

Jasne si pamätám, že prekvapivo krátko po absolvovaní prvých tanečných kurzov som už učil tanec iných. Jednoducho sa mi veľmi páčil proces odhaľovania môjho intuitívneho chápania, jeho konceptualizácie a vymýšľania postupov, ako svoje know-how darovať priateľom, kolegom a študentom. Učila som ostatných takmer všetko, čo som sa naučila od iných a čo som sama zažila. Získala som magisterský titul v odbore tanečná pedagogika a zároveň som dodnes naplno tancovala.

OBSAH VÝUČBY:

To, čo vám ponúkam, je zážitok z môjho remesla, študijná chvíľa v knižnici mojich vedomostí. Naučím vás partitúry a metódy, ktoré vás vybavia konkrétnymi a uchopiteľnými nástrojmi. Tieto nástroje som navrhol s cieľom pestovať uvedomenie, citlivosť, ktorá vám môže pomôcť pri prístupe k vašim pocitom. Proces štúdia radikálne rozšíri váš pohybový slovník a naučí vás výrečnejšie používať reč tela.

NIEKTORÉ KĽÚČOVÉ SLOVÁ, KTORÉ SA ČASTO OBJAVUJÚ POČAS VYUČOVANIA:

“takto tancujeme v našej dedine”, “cestovanie všetkými ásanami”, “orchestrácia”, “rozplývanie sa do všetkých strán”, “rastúci rastlinný štýl”, “legato zapadajúceho slnka”, “jemne dymiace stehná”, “relevé nôh a rúk”, “pocit”, “flirtovanie s intenzitou”, “rozsah pohybu”, “pohyblivá hrudná chrbtica – kmeň stromu bedrová chrbtica” “lahodný tanec”

IMPROVIZÁCIA:

Nikdy v živote som nerobil nič, čo by nebolo improvizované.
Od roku 2005 väčšinou nepracujem s vopred pripravenými choreografickými pohybovými sekvenciami, vopred napísaným slovníkom, napriek tomu verím, že moja práca obsahuje obrovské množstvo čistoty a vrstevnatej precíznosti.
Improvizáciu používam pri svojom pohybovom výskume, na vystúpeniach, pri tréningoch a tréningových sedeniach a nezvyčajne aj ako liečebný nástroj.

ZÁVERY:

To, čo vám predkladám, je veľmi osobné, napriek tomu v sebe nosím presvedčenie, že moja práca v sebe ukrýva štedrú porciu objektívnej hodnoty pre Všetkých. Na to, aby ste sa u mňa mohli učiť, nemusíte byť pohybovým odborníkom, profesionálnym interpretom ani mladým človekom.
Oceňujem veľa otvorených zvedavých študentov, ktorí sú pripravení stráviť čas skúmaním, využívaním svojho dnešného potenciálu príležitostne sa pohupovať pri melódiách hudby.
Prajem si, aby som vám pomohol a aby ste sa cítili lepšie.