Lukáš Bobalík, Maja Hriešik: Timeout Burnout

Zdielať

Dielo, ktoré je zároveň inštaláciou, športovým podujatím a tanečným predstavením, uvedie ľudský tanec na hranici trosiek vyhorenej spoločnosti. Po predstavení sa uskutoční krátka diskusia s tvorcami.

Tanečné sólo a zároveň tenisový zápas jedného muža je hrou vytrvalosti. V úsilí nájsť správny rytmus, tanečník hrá všetkými smermi, nakoniec hlavne sám proti sebe, skúma hranice svojej energie, motivácie a cieľa. Dvaja hudobníci a svetelný dizajnér ho sprevádzajú na jeho vnútornom pátraní, neustále sa prispôsobujú jeho hre, podporujú, pridávajú, provokujú, neprestávajú, zatiaľ čo tanečné pohyby sa miešajú s forhendmi a bekhendmi. Koľko je dosť, kedy sa zápas končí, môže existovať nejaká rovnováha?


Timeout Burnout, vytvorený v priestore niekdajšej telocvične, je veľmi osobnou spoveďou mladého umelca, schopného a odhodlaného slovenského tanečníka Lukáša Bobalíka, zlomeného limitmi miestnych pracovných podmienok, ale aj vlastnou posadnutosťou dokonalosťou. V spolupráci s dramaturgičkou Majou Hriešik a vizuálnou umelkyňou Zuzu Hudek po takmer ročnom pohybovom skúmaní spoluvytvárajú dielo, ktoré je zároveň inštaláciou, športovým podujatím a tanečným predstavením zobrazujúcim ľudský tanec na hranici trosiek vyhorenej spoločnosti.


Choreografia, tanec: Lukáš Bobalík
Réžia a dramaturgia: Maja Hriešik
Scéna a kostým: Zuzu Hudek
Hudba: Henry Purcell, Franz Schubert, Jakub Mitrík
Spev: Peter Mazalán
Gitara: Jakub Mitrík
Light design: Jozef Čabo
Zvuk/technická podpora: Lukáš Kubičina
Produkcia: Alexandra Mireková, T-O-K Tanec/Osobnosť/Kontext

Premiéra: 23. 06. 2020, Festival Kiosk, Žilina


VSTUPNÉ v predpredaji
dospelí: 7 eur / študenti: 5 eurVSTUPNÉ na mieste
dospelí: 8 eur / študenti: 6 eur


Po predstavení sa uskutoční krátka diskusia s tvorcami.


Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Nadácia mesta Bratislavy.
Partnerom projektu sú Bratislavský samosprávny kraj, o.z.mimoOs, Nadácia mesta Bratislavy a Nadácia Cvernovka.
Fotografia: Natália Zajačiková