Literárny klub/[fjúžn] : Nazeeha Saeed

Zdielať

Literárny klub/[fjúžn] : Nazeeha Saeed

Festival zvyšujúci povedomie o národnostných menšinách na Slovensku prináša v spojení s Literárnym klubom rozhovor s bahrajnskou novinárkou.

Literárny klub prináša v rámci festivalu [fjúžn] diskusiu s novinárkou Nazeeha Saeeds, ktorá má viac ako 18 rokov skúseností v medzinárodnej tlači, rádiu a televízii. Nazeeha pochádza z Bahrajnu na Strednom Východe. Venuje sa predovšetkým ľudským právam a politickému spravodajstvu, angažuje sa za slobodu tlače a slova. Počas práce na reportážach z pro-demokratických protestov bola v roku 2011 zbitá a mučená vo väzbe príslušníkmi polície. V roku 2014 za svoju prácu získala Johann-Philipp-Palm-Award udeľovanú za slobodu tlače a slova.

[fjúžn]

Festival, ktorého hlavným cieľom je spájať ľudí najrozmanitejších kultúr, zvyšovať povedomie o nových menšinách na Slovensku, prezentovať život cudzincov a vytvárať citlivosť verejnosti voči témam migrácie a multikulturalizmu.
FB: https://www.facebook.com/festival.fjuzn/

ICORN

(Cities of Refuge Network) je medzinárodná nezávislá organizácia miest a regiónov, poskytujúca priestor umelcom a spisovateľom. jej cieľom je podporovať slobodu slova a prejavu, chrániť demokratické hodnoty a šíriť medzinárodnú solidaritu.