Letná Študovňa – Soft Core. Restore

Zdielať

Eva Priečková/Falošný Pohyb vás pozýva na letné, týždňové kolektívne bádanie tanca, vzájomných medziľudských a “viac než ľudských” vzťahov, oddychu, tiaže a ľahkosti cez citlivé načúvanie, kolektívne premýšľanie a hýbanie sa.

 

Kedy:
26.6. – 30.6. 2024
každý deň od 18.00 do 20.30
Letnú Študovňu zakončíme kolektívnym tanečným predstavením, ktoré venujeme Telocvični
Kde:
Telocvičňa – Rezidenčné centrum pre Tanec, Račianska 78, Nová Cvernovka, Bratislava
Za koľko:
Sliding Scale: 50 – 80 eur ( podľa vášho aktuálneho príjmu a možností. Ak je cena z akéhokoľvek dôvodu privysoká, prosím kontaktujte Evu na eva.prieckova@gmail.com)
Pre koho: pre všetkých záujemcov a záujemkyne o bádania tanca a pohybu v a okolo nás, predchádzajúce skúsenosti nie sú potrebné, určitá zvedavosť skúmať tak trochu “neznámo” sa zíde
Jazyk
slovak and english

O čo ide:
Študovňa Prax – Soft Core je pohybové kolektívne vzdelávanie, ktoré emancipuje vtelenú zmyslovú skúsenosť ako rovnocennú vedomosť tela a mysle. Nevyhýba sa kritickému mysleniu, ani hre a experimentu. Je to zamyslenie sa, kontemplácia a ponorenie sa do bádania pohybu, ale aj odhodenie kabátov a odpútanie sa z okov každodennosti.

Je to bezpečný priestor, ktorý prijíma odlišnosti, problémy, konflikty a nesúlad.
Je to bezpečný priestor, ktorý sa snaží neponúkať jednu šablónu, tichú disciplínu.
Je to bezpečný priestor, kde veci môžu zlyhávať, ale následne sa znovu vytvárať vo vzájomnom dialógu.

Je to priestor v ktorom aktívne pracujeme so súhlasom, dôverou a neustálym hľadaním vzájomnej opatery.
Pretože zásadné ostáva počúvanie.
Študovňu iniciuje a facilituje Eva Priečková v spolupráci s priestorom Telocvičňa. Od roku 2015 hostí pohybové vzdelávanie pre ľudí rôznych pohybových skúseností a zručností.


Účastníčky a účastníci prichádzajú z rozdielnych profesií a prostredí.
Eva sa snaží ponúknuť akúsi horizontálnu linku. Čo môže byť pri našich odlišnostiach to spoločné? A je tanec médium, cez ktoré sa dokážeme prepojiť?

Eva:
“Prioritne budeme pracovať s pohybovými zadaniami cez metódu pohybovej improvizácie, somatických “tripov”, kontaktnej práci vo dvojici, trojici, skupine. Soft Core je akási metafora odboja proti silnému a stabilnému centru. Ako môže byť mäkkosť a jemnosť či slabosť našou tvorivou silou?
Mojím zámerom je poskytnúť vám open source informácií a zadaní, ktoré majú presah do iných polí.
Budem s vami zdieľať referencie, ktoré som si postupným časom sama overila, preosiala a sú pripravené konfrontovať sa s vašou jedinečnou skúsenosťou.

Uzavretá skupina nám bude slúžiť na vytvorenie intenzívneho zážitku vzájomného
spoznávania sa a zdieľania.
Ďakujem Janáčkovej akadémií múzických umení, ktorá ma v mnohom inšpirovala v bádaní tanečného vzdelávania v širšom sociálno – politickom kontexte a priestoru Yoga House, bez ktorého by som nespoznala toľko úžasných účastníčok a účastníkov, ktoré sú teraz aktívnymi členkami tanečnej komunity.”

Vizuál: Slavomíra Ondrušová
Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.