Lash & Grey + Zabiť Františka (zrušené)

Zdielať

Lash & Grey + Zabiť Františka (zrušené)

Koncert dvoch pop soulových umelcov a alt-folkového pesničkára sa z dôvodu aktuálnej pandemickej situácie ruší.

∿ Lash & Grey I Zabiť Františka ∿
᛫ Nová Cvernovka I Sála ᛫
⥥⥥⥥⥥⥥⥥⥥⥥⥥⥥⥥⥥
TIMELINE
➤20:30 – Zabiť Františka
➤21:00 – Lash & Grey
⧫⧫⧫ VSTUP: 5 € (v predpredaji)
¡ REŽIM KOMPLETNE ZAOČKOVANÍ !

〰〰 Zabiť Františka 〽
Zabiť Františka je slovenský alt-folkový pesničkár v súčasnosti pôsobiaci v Brne, ktorý vo svojej tvorbe úspešne kĺbi folk, klasickú gitaru a indie pop. Výrazným prvkom vystúpení je jeho clivý a podmanivý hlasový prejav, zatiaľ čo pri započúvaní sa do jeho textov poslucháč nachádza spleť popkultúrnych odkazov poskladaných do úvah o živote mimo našu planétu či kritík náboženstva a konzumizmu. V marci vydal eponymný debutový album.

〔folk-indie-pop〕


〰〰 Lash & Grey 〽
Slovenskí pop-souloví umelci Kristin Lash a Jakob Gray patria k najvýraznejším mladým osobnostiam slovenskej hudobnej scény. Vďaka vášnivým, oduševneným a emotívnym vokálom sprevádzaných zraniteľnými textami, jasnými harmóniami a mohutnými popovými háčikmi, nemožno ich mená ignorovať. Zatiaľ čo Kristin zaujme poslucháča svojím špecifickým jazzovo-soulovým prejavom, Jakob vás dostane svojou precíznou, vyšperkovanou hrou na gitaru. Dokopy tvoria jemné, jazzom aj popom ladené skladby, ktoré zaháňajú slzy a hladia dušu. Spoločne ich hudba zachytáva ten pocit sviežej lásky a spolupatričnosti, ktorý sa prejavuje prostredníctvom ich intímneho a jedinečného štýlu.
Ich schopnosť vniesť vynaliezavosť do výrazu ich odlišuje od dnešných hudobných a módnych trendov a dáva ich zvuku nadčasovosť. Album Sleepin` With The Lights On bol skvelým úvodom, dvojica však v septembri tohto roka vydala svoj nový album s názvom Blossoms of Your World.

〔soul-jazz-pop〕


Usporiadateľom podujatia je OZ literarnyklub.sk, Nadácia Cvernovka, vydavateľstvo KK Bagala a Literárne informačné centrum.
Hlavným partnerom je Fond na podporu umenia.
Partnermi sú LITA, Nadácia VÚB, časopisy Kapitál, City Life, Rádio_FM a Rádio Devín.

Vstup na podujatie len pre plne zaočkovaných. Kontrola očkovania prebehne overením platnosti QR kódu.

Vstup do interiéru je povolený iba s rúškom/ respirátorom.

V priestoroch sú k dispozícii bezkontaktné dezinfekcie.


www.novacvernovka.eu