Kultúra pitia: Six basic cocktails

Zdielať

Kultúra pitia: Six basic cocktails

V ďalšom pokračovaní podujatia Kultúra pitia sa bližšie pozrieme na históriu mixológie a cocktailov.

V roku 1948 vydal David E. Embury zásadnú knihu s názvom The Fine Arts of Mixing Drinks. Jeho dielo je pozoruhodné vďaka vtipnému, vysoko premyslenému a konverzačnému tónu. Kniha sa veľmi rýchlo stala obľúbenou príručkou barmanov a dodnes je považovaná za najlepšiu knihu s témou cocktailovej teórie, aká kedy vyšla.

David E. Embury v nej určil šesť základných drinkov. Sú to nesmrteľné klasiky, ktorých vznik môžeme pokojne datovať až do 19. storočia. Či ste barman, cocktailový nadšenec alebo bežný smrteľník, ktorý jednoducho má rád dobré veci, týchto šesť nápojov by ste mali poznať a určite aspoň raz v živote všetky ochutnať. Ich vznik, históriu, zloženie a príbehy s nimi spojené si budeme postupne predstavovať v udalosti.

Six basic cocktails sú:

Daiquiri
Jack Rose
Manhattan
Martini
Old Fashioned
Sidecar

K dobrým drinkom patrí aj skvelé jedlo a určite hudba. Tento večer sa o gastro zážitok postará variaci kolektív Dvanásť Duší a k popíjaniu či tancu zahrá svoj dj set Palo Čejka.

Kultúra pitia je cyklus podujatí, ktoré organizuje Skrytý bar v Novej Cvernovke. Cieľom podujatia je ponúknuť širší pohľad na alkoholické nápoje, ich pôvod, históriu a mixológiu. Pod mottom “piť s rozumom” sa snažíme priniesť ľuďom rôzne chute z celého sveta v rámci ochutnávok a rozšíriť hranice ich poznania tradičnými a tiež našimi vlastnými miešanými nápojmi.

Vstup na podujatie je zdarma.