Kultúra piatia – rum / degustácia / Leto pod Palmou

Zdielať

Kultúra piatia – rum / degustácia / Leto pod Palmou

Kultúra pitia je séria podujatí, ktoré vám predstavujú rôzne druhy alkoholických nápojov prostredníctvom ich špeciálneho servírovania a miešaných coctailov.

Rum je jednoducho okúzľujúci nápoj. Takmer ihneď vás dokáže preniesť cez pol sveta do slnkom zaliatych pobreží v Karibiku, plných bieleho piesku, paliem a krásnej azúrovej vody. Ukrýva v sebe zmysel pre akúsi veselosť, nielen kvôli svojmu pôvodu, ale aj vďaka nehanebnej dekadencii obklopujúcej tento jedinečný nápoj z cukru.
Práve forma cukru je kľúčovým faktorom pri rozdieloch v produkcii rumu. V španielskych a britských Antilách je rum tradične destilovaný z melasy, vedľajšieho produktu pri výrobe cukru z cukrovej trstiny. Vo francúzskych kolóniách, v krajinách ako Martinik alebo Guadeloupe sa však rum vyrába priamo z cukrovej trstiny, presnejšie z jej šťavy a nazýva sa Agricol rum.
V Karibiku bola výroba cukru kultivovaná po stáročia a všetci okupanti, nech to boli Španieli, Francúzi či Briti dali destilátu svoje vlastné meno: Ron, Rhum a samozrejme, Rum.
V sobotu 20. júla s nami príďte ochutnať rôzne druhy tohto skvelého nápoja a jedinečné cocktaily, ktoré budeme postupne prezentovať vo facebookovej udalosti.
Nadácia VÚB banka partner živej kultúry v Novej Cvernovke vám prináša aj relax pod Palmou.