KinderSWAP v Novej Cvernovke

Zdieľať

KinderSWAP v Novej Cvernovke

Tentokrát sme pre vás pripravili špeciálne, dobročinné vydanie SWAPu v Novej Cvernovke, ktoré bude venované deťom.

Čo je KINDERSWAP?

KINDERSWAP je podujatie, na ktorom môžete ekologicky obnoviť šatník svojím deťom. Cieľom tohto podujatia je vytvoriť priestor, kde môžete priniesť pekné a čisté detské oblečenie, ktoré už vaše deti nenosia. Na oplátku si zo spoločného obehu môžete vybrať čokoľvek, čo sa vašim deťom bude páčiť.

Ako to funguje?

KINDERSWAP je spoločenské podujatie a hlavne zábava. :) SWAPuje sa detské oblečenie (do 12 rokov), topánky, doplnky a textilné hračky.

Boli by sme veľmi radi, ak by ste priniesli len to najkrajšie detské oblečenie zo šatníkov, vaších detí. Ideálne čisté, voňavé, také ktoré by ste dali svojej kamarátke. Týmto sa zvyšuje šanca, že si aj vy naspäť odnesiete naozaj pekné kúsky.

Na KINDERSWAP môžete priniesť 2 tašky oblečenia a zo SWAPu si môžete vybrať neobmedzené množstvo kúskov.

Oblečenie, ktoré si nenájde nového majiteľa poputuje na dobročinné účely alebo sa zrecykluje, či zupcykluje.

Vstupné na KINDERSWAP je 5 EUR pre dospelých (deti do 12 rokov zdarma) z tejto sumy poputuje 20 % detskému domovu. Ktorému? O tom vás budeme čoskoro informovať.

KINDERSWAP v Nová Cvernovka sa bude organizovať pravidelne, každý mesiac.

………………………………………………..

OTÁZKY:

JE MOŽNÉ NA KINDERSWAP PRINIESŤ OBLEČENIE BEZ ZAPLATENIA VSTUPNÉHO, AK SI NIČ NECHCEM NASPÄŤ ODNIESŤ DOMOV?

Na KINDERSWAP nie je možné oblečenie len priniesť bez zaplatenia vstupného. Ak máte doma detské oblečenie, ktoré Vám už neslúži a chcete sa ho zbaviť zadarmo, môžete využiť zberné kontajnery na textil. Opotrebované oblečenie z nich sa po vytriedení odovzdáva recyklačným spoločnostiam.

MÔŽEM PRINIESŤ AJ ŠPINAVÉ A POŠKODENÉ DETSKĚ OBLEČENIE?

Špinavé a poškodené detské oblečenie môžete pokojne hodiť do kontajnerov na textil (Humana, Ekocharita Slovensko Slovensku / Zber oblečenia / Ekológia a Charita), ktoré sú umiestnené na mnohých miestach v Bratislave. Tieto spoločnosti dokážu oblečenie správnym spôsobom vytriediť a najrýchlejšie poškodené a špinané oblečenie odovzdať zazmlúvnenému recyklátorovi. Následne sa z tohto textilu vyrábajú izolácie do budov, či áut. Viac o tom, kam putuje oblečenie zo zberných kontajnerov sa môžete dočítať na stránkach spoločností.

MÔŽEM NA KINDERSWAPe DETSKÉ OBLEČENIE AJ PREDÁVAŤ?

KINDERSWAP je platforma, kde sa oblečenie vymieňa. Nie je možné na SWAPe oblečenie predávať.