Katarzia + Oliver Torr & Isama Zing + Meowlau x Val + Taomi

Zdielať

Katarzia + Oliver Torr & Isama Zing + Meowlau x Val + Taomi

Už v decembri sa môžeme tešiť na Katarziu a nevšedných hostí.

Katarzia

Zbierka pocitov a emócií v inotajoch. Aj tak svoj nový album popisuje slovenská hudobníčka Katarzia. Nahrávka n5 je zároveň ilustráciou toho, ako sa vypláca experimentovať. Napriek tomu, že sa Katarzia na slovenskej i českej scéne etablovala už začiatkom minulej dekády, teraz sa jej osobitá tvorba rozpína do všemožných zákutí hudobného univerza, ktoré nemožno skratkovito označovať len jednou žánrovou nálepkou. Skladby z novej dosky, na produkcii ktorej sa okrem samotnej Katarzie podieľali producenti ako Oliver Torr, Ancestral Vision a Isama Zing, naživo dopĺňa laserová vizuálna show. Nenechajte si ujsť vystúpenie umelkyne, ktorá je bez preháňania jedinou svojho druhu.

Oliver Torr & Isama Zing

Len ťažko by ste u nás dnes hľadali výrahttps://www.youtube.com/watch?v=xVPDZEa0wjUznejšie osobnosti experimentálnej elektroniky. Český producent Oliver Torr za svoj debutový album Fragility of Context získal prestížne ocenenie Vinyla, ktoré doplnila aj nominácia na Cenu Anjel. Slovenský multiinštrumentalista a producent Isama Zing si zas tento rok vďaka albumu Blurry AF vyslúžil sošku Radio_Head Awards. Obaja pritom úzko spolupracujú s Katarziou a produkčne sa podpísali aj pod jej aktuálnu nahrávku n5.

Taomi

Výnimočný muzikant a objav z novej školy slovenského R&B je jedným z muzikantov, ktorého Katarzia predstaví v rámci spoločných koncertov s mladšou generáciou.
https://www.newtranslation.net/rozhovory/taomi

Meowlau x Val

Drumnbass&pop projekt Meowlau x Val vystrelil na domácej scéne vďaka debutovému EP Nevermind vo februáry roku 2022. Výrazným atributom projektu je spojenie dvoch ženských interpretiek – o elektronickú produkciu sa stará Laura Jašková (Meowlau) a pesničkami zaznieva nezameniteľný hlas.
https://gergaz.bandcamp.com/album/nevermind