Katarína Máliková & The Ills: Ostrov hudby tour 2018

Ojedinelé spojenie dvoch hudobných žánrov! Ostrov hudby tour 2018 je koncertom už druhej kompilácie hudobných vydavateľstiev podporujúcich originálne slovenské kapely.

Nezávislí hudobníci a vydavateľstvá sa už po druhýkrát spojili, aby vytvorili unikátnu kompiláciu Ostrov hudby. Ocitli sa na nej známe mená aj nové zaujímavé tváre slovenskej hudobnej scény, ktoré poskytli spolu 18 pesničiek, zväčša úplne nových a doteraz nevydaných. Cieľom je vzájomná pomoc a propagácia slovenskej hudby doma aj v zahraničí.

Ostrov hudby má tento rok viacero noviniek. Okrem digitálu sa nám s vašou pomocou cez crowdfunding podarilo vyzbierať viac ako 2000 eur na výrobu CD, chystáme dokumentárny film a budú aj koncerty Ostrov Hudby Tour 2018. Koncept turné je taký, že v každom meste vystúpi iná dvojica účinkujúcich z kompilácie. Okrem koncertu bude aj diskusia o slovenskej nezávislej hudobnej scéne a činnosti občianskeho združenia LALA Slovak Music Export.

O hudobnú zložku sa v Novej Cvernovke postarajú The Ills a Katarína Malíková.


KATARÍNA MÁLIKOVÁ

Katarína Máliková z horehronskej Polomky zachytáva vo svojej hudbe jedinečnú atmosféru slovenského folklóru v kombinácii s elektronikou, artpopovými kompozíciami s nádychom baroque minimal a novej world music. Ponúka pestré hlasové polohy založené na variáciách ľudovej piesne.

THE ILLS

Vystúpenia kapely The Ills sa objavili na KEXP, NPR, Clash či BBC. Kombináciu žánrov shoegaze, post-rock a math rock sa predstavili na Iceland Airwaves a dôležitých showcaseových podujatiach Eurosonic a Ment. Bratislavská štvorica ponúka emóciu, štýl a jedinečný zážitok, ktorý si určite nenechajte ujsť.

Celú kompiláciu Ostrov hudby 2 si môžete vypočuť a podporiť na www.musicexport.sk/sk/compilation/