Kal Marks (US) + Plattenbau (DE) + Cosey Mueller (DE) + Alpha Strategy (CZ/CA) + Krstní Otcovia

V Novej Cvernovke privítame zahraničné kapely Kal Marks, Plattenbau a Alpha Strategy. Hosťovať im budú domáci Krstní otcovia

KAL MARKS (US)

Na začiatku roku 2020 sa pôvodné zoskupenie Kal Marks rozpadlo, čo viedlo Carla Shana, frontmana kapely, k zamysleniu sa nad budúcnosťou. A tak vznikla nová zostava tvorená Dylanom Teggartom, Christinou Puerto a neskôr Johnom Russellom. Ich piaty album s názvom „My Name Is Hell,” predstavuje nový zvuk. Shaneove vokály sú zraniteľnejšie a zaoberajú sa témami ako strata, náboženstvo, dlhy a ľudské chyby. Hudba kombinuje gitary, basu a vplyvy z krautrocku a funku. Album odráža katarziu a odhodlanie ísť vpred po desiatich rokoch skúmania zložitostí sveta.

PLATTENBAU (DE)

Kapela Plattenbau vznikla v roku 2011 v temnej pivnici vo východnom Berlíne. Pôvodne boli len nahrávacím projektom. Ich hudbu možno opísať ako dark, synth heavy, kraut rockovo-postpunkovú explóziu. Kombináciu znepokojujúceho hnevu a extáznej radosti.

COSEY MUELLER (DE)

Berlínska umelkyňa Cosey Mueller spoluzaložila post-punkové projekty Das Das a Glaas. V roku 2021 vydala solo debut Interior Escapes. O dva roky neskôr vydala svoj druhý a najnovší album Irrational Habits. Jej hudba čerpá z osemdesiatych rokov coldwave a minimal synth, a je charakterizovaná špinavými synthovými časťami, brutálne jednoduchými rytmami a nepokojnými vokálmi.
ALPHA STRATEGY (CZ/CA)

Pôvodne kanadská kapela, ktorá zakotvila v susednej Prahe. Patrí medzi najzaujímavejšie podhubie aktuálnej progresívno-nezávislej scény. Pre ich nekompromisnú post punkovú / noise rockovú zostavu je charakteristická zvuková špinavosť a extatické vystupovanie frontmana Roryho Hincheyho. Alpha Strategy sú: Rory Hinchey (spev), Martin Doležal (gitara), Filip Miškařík (bicie), Ondra Červený (basa)

KRSTNÍ OTCOVIA

Krstní otcovia sú nováčikmi na slovenskej alternatívnej scéne. Svoje debutové EP „References” vydali v novembri 2022. Kapela osciluje medzi post-punkom a indie rockom obaleným do motorických, kraut rockových beatov, často prekvapuje poslucháča hlučnými a dekonštruktívnymi prog-rockovými časťami, ako aj využitím pásáží inšpirovaných elektronickou a ambientnou hudbou. „Experimentálny anarcho post noise art mega kraut punk alebo skrátka art-punk” – tak charakterizujú Krstní otcovia svoju hudbu.

Vstupenky TU
– ISIC: 7 e
-predpredaj: 12 e

-na mieste:15 e


Z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Nadácia mesta Bratislavy.
Za dôveru pri vzniku Novej Cvernovky ďakujeme Bratislavský kraj.
Partnerom programu je aj Nadácia Orange.
Za tlač ďakujeme bittner print.
Liveurope: prvá celoeurópska iniciatíva na podporu koncertných venues v ich úsilí o propagáciu začínajúcich európskych umelcov. Projekt Liveurope je spolufinancovaný programom Európskej únie Kreatívna Európa