Jazzup

Zdieľať

Jazzup

Do Cvernovky prichádzajú pravidelné jazzové koncerty!

Prvé vydanie bude patriť dvom samostatným hudobným vystúpeniam v sále:

SISA FEHER & FEHERO ROCHER

Sisa Fehér & Fehero Rocher [SK/CZ] je quartet slovenskej multižánrovej speváčky a skladateľky Sisy Fehérovej usídlený v Prahe. V júni 2016 vydali svoj debutový album CIRRUS pod značkou vydavateľstva Slnko Records. Za svoju existenciu si zahrali na mnohých pódiách ako československých tak i zahraničných kluboch a festivaloch. Zahrali si napríklad pred Richardom Bonom, Esperanzou Spalding či Avishai Cohen Trio. V ich autorskom repertoári nájdete hlavne spojenie jazzu a alternatívy, no neprehliadnuteľné sú aj prvky soulu a world music. V priebehu posledného roku, na základe stále intenzívnejšieho uvedomovania si vlastných slovanských koreňov, sa v ich hudbe začala objavovať aj slovenská ľudová hudba s nápaditými aranžmánmi.

VALÉR MIKO TRIO FEAT. PAVOL BEREZA

Klavirista a skladateľ Valér Miko prináša vlastné kompozície vo formáte klavírneho tria. Zvuková jednota a variabilita zároveň ponúka zaujímavú víziu moderného konceptu klavírneho tria. Atmosféra skladieb sa nesie v romanticko – expresívnom duchu, štýlovo na rozhraní klasiky a džezu, priestor dostáva aj spontánna improvizácia, hlavne v sólových častiach.
Pavol Bereza patrí medzi popredných slovenských gitaristov. Okrem dlhoročnej spolupráce so špičkou slovenskej jazzovej scény (Milo Suchomel, Erik Rothenstein, Adriena Bartošová, Sisa Michalidesová) je vďaka svojej žánrovej neohraničenosti zároveň súčasťou mnohých netradičných spoluprác a fúzií.