Zrušené/Presunuté: Jarný Cverna Market

Zdieľať

Zrušené/Presunuté: Jarný Cverna Market

Trh umelcov a prevádzok z Novej Cvernovky sa presúva na nový termín, ktorý dáme včas vedieť.

Jarný Cverna Market sa hlási o slovo. Tešiť sa môžete na tvorbu lokálnych umelcov, slovenskú módu či swap vinylov, oblečenia, grafík a mnoho ďalšieho.
Posledný marcový víkend si zapíšte do kalendára Cverna Market!

Cverna Market sa uskutoční už po tretí krát, s cieľom otvoriť návštevníkom prevádzky obchodov, ktoré tu sídlia, aj počas víkendu a predstaviť vám jednotlivé značky, obchody, pekárne, showroomy a kníhkupectvá. Môžete nazrieť, porozprávať sa a odísť s nákupom. Budeme tu pre vás budú od 10:00 do 18:00.

Čo všetko sme pre vás pripravili?
Upcycling fashion značka People on Earth – FRL, vám ponúkne ľadvinky, kabáty, košele či sukne a hlavne ich projekt ZAŠIVÁREŇ.
Knižky si prelistujete vo vydavateľstve Egreš, ktorých knižné námet vychádzajú priamo z ich štúdia a väčšina z nich sa týka životného prostredia. Okrem toho si pre malých aj veľkých pripravia prekvapenie v Kabinete Pomalosti.
Odevná značka Mile oblečie nielen vaše ratolesti do tričiek či šiat s autorskými grafikami a ilustráciami.
V Artattack shop & room nájdete tvorbu ilustrátorov a grafických dizajnérov, najmä v podobe grafík a knižiek. Okrem toho Artattack spoločne s vydavateľstvom Absynth pripravuje aj malú výstavu!
Nové väčšie priestory na koláč či kávu ukáže aj Giraffe Bakery. O gastro zážitok sa postará variaci kolektív Dvanásť Duší.
Okrem “kamenných” prevádzok predstavia svoju tvorbu aj umelci i dizajnéri z ateliérov Novej Cvernovky. Svoje produkty a výrobky vám ponúknu fashion značky Bartinki a pletka, kreatívne tlačiarenske-letterpress štúdio Pressink alebo Juhasz Marta Jewelry a samozrejme mnohí ďalší.
Trh bude doplnený aj o rôznych externých predajcov, ktorí sú spriaznení s Novou Cvernovkou. Okrem toho v sále bude prebiehať burza vinylov.
Na podujatí BAGBET SWAP na Cverna Markete si obohatíte svoj šatník o nové kúsky a na výmenu môžete poskytnúť vlastný nevyužitý textil. A ak túžite po grafike od štúdia Čierne diery alebo chcete svoju aktuálnu zbierku obmeniť, prídete si na svoje na podujatí Výmena grafík.

Viac informácií o programe a predajcoch pribudne čoskoro.

Vstup na podujatie je ZADARMO (s výnimkou Bagbet SWAPu na ktorý je vstupné 5 €).

Za vizuál ďakujeme Kristíne Uhrákovej z ateliéru Pressink.