J. P. Muchow & The Antagonists + dné

Zdieľať

J. P. Muchow & The Antagonists + dné

J. P. Muchow & The Antagonists predstavia koncertnú lahôdku v podobe živého prevedenia najznámejších filmových melódii Jana P. Muchowa. Výnimočné spojenie českých hudobných osobností prinesie do sály Novej Cvernovky filmové emócie zo známych snímok.

V auguste 2017 vydal Muchow prierez vlastnou filmovou tvorbou, album The Antagonist. Vďaka skupine The Antagonists dokázal jej rozmanitosť previesť do nevšednej koncertnej podoby. Na pódiu zaznejú husle, violončelo, klavír, podmanivý hlas Emy Brabcovej, jemná rytmika, hra na pílu, elektronika, gitara i uhrančivý spev Václava Havelku. Návštevníci koncertu sa môžu tešiť na legendárny song Lucky Boy z filmu Samotári, krehké melódie z filmu Grandhotel, aktuálny hit Cowboy Of The River z Teórie tigra, temné tóny z filmu V tieni a Normal, hudobnú hravosť z filmu Ženy v pokušení alebo ústrednú pieseň Out Of Shadow z easternového poľského filmu Yuma, v ktorej prvýkrát spojil sily s Václavom Havelkom.

Od svojho hereckého i hudobno filmového debutu v kultovej snímke Davida Ondříčka Šeptej (1996) získal za filmovú hudbu mnoho ocenení. Medzi nimi štyri České levy, cenu Českej filmovej kritiky či cenu Slovenskej filmovej akadémie Slnko v sieti.

THE ANTAGONISTS

Jan P. Muchow (Ecstasy of Saint Theresa, Umakart)
Ema Brabcová (Luno, Khoiba)
Václav Havelka (Please The Trees)
Marek Doubrava (Hm…, ex Tatabojs)
Jan Janečka (Southpaw, Republic Of Two, Luno)
Marie Dorazilová (PKF – Pražská filharmonie, Krása Quartet)
Jenovéfa Boková (Comenius Quartet)

JAN P. MUCHOV

V roku 1991 založil skupinu The Ecstasy Of Saint Theresa, v ktorej pôsobí dodnes. Je vyhľadávaným hudobným producentom (Kryštof, Charlie Straight, Načeva, Barbora Poláková, Aneta Langerová a ďalší), a remixérom (Placebo). Je niekoľkonásobným držiteľom ceny Českej hudobnej akadémie Anděl v rôznych kategóriách: Album roka, Skladba roka, Objav roka, Najlepšia zvuková nahrávka a spoluautorom hitu Půlnoční z filmu Alois Nebel. Je oceňovaným autorom scénickej hudby k mnohým divadelným predstaveniam a televízni diváci denne počúvajú jeho prácu v podobe hudobných identít programov ČT1, ČT2, ČT art či Nova Cinema.

DNÉ

Rozpráva krehké príbehy zo súčasného odcudzeného sveta v klavírnych melódiách, ktoré kombinuje s experimentálnymi zvukmi. Tento jedinečný producent vyhral s albumom These Semi Feelings, They Are Everywhere tri hudobné ceny (Vinyla, Apollo, Anděl).