ZRUŠENÉ: Iva Bittová a Vladimír Václavek / Bílé Inferno

Zdieľať

ZRUŠENÉ: Iva Bittová a Vladimír Václavek / Bílé Inferno

BRaK festival pozýva na koncert Ivy Bittovej & Vladimíra Václavka BÍLÉ INFERNO.

BRaK pozýva na koncert Ivy Bittovej & Vladimíra Václavka BÍLÉ INFERNO.

Originálnu speváčku, huslistku a skladateľku IVU BITTOVÚ spája s hudobníkom, textárom, “zakladateľom brnenského alternatívneho rocku” VLADIMÍROM VÁCLAVKOM viacero úspešných spoluprác. V 80-rokoch založili alternatívne rockové zoskupenie Kolektiv (neskôr Dunaj), či v r. 1999 skupinu Čikori. Za jeden z ich najlepších spoločných albumov a zároveň za jeden z najzásadnejších albumov, ktoré vyšli na českej scéne je považovaný práve album BÍLÉ INFERNO z r. 1997, ktorý vyšiel vo vydavateľstve Indies. Na albume sú použité okrem autorských textov Ivy Bittovej a Vladimíra Václavka aj básne od Bohuslava Reynka, Jana Skácela či Zuzany Renčovej.

Vydavateľstvo Indies oslávilo tento rok 30 rokov. Pri tejto príležitosti usporiadal kultúrny magazín UNI anketu so 40. renomovanými hudobnými publicistami o ich najlepšom albume. Bílé inferno (1997) sa ocitlo zaslúžene na prvom mieste.(viac tu:https://bit.ly/2TmPPbQ)

Napriek tomu, že samotný knižný festival BRaK sa uskutoční v Novej Cvernovke až koncom mája, súvisí s ním podujatie hneď v niekoľkých bodoch. Jednou z tém tohoročného BRaKu je aj “Nový folklór”. Okrem ľudovej skladby Zelený víneček sú aj autorské piesne výrazne folklórom ovplyvnené. Súčasťou večera bude aj uvedenie oceňovanej knihy poľskej autorky Werony Gogoly Po troškách, ktorej príbeh sa odohráva na poľskej dedine.

BRaK – Bratislavský knižný festival 2020: https://www.facebook.com/events/853188055096737/

VSTUPENKY na www.predpredaj.sk

Organizátorom koncertu je BRaK – Bratislavský knižný festival 2020.
Koncert z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.
Ďakujeme aj ďalším partnerom a mediálnym partnerom.