interveNCia

Zdieľať

interveNCia

Hudobné interveNCie zo známych aj neznámych zákutí Novej Cvernovky. Od keramického ateliéru v podzemí až po mystické šieste poschodie.

wyme a jej set zo Zborovne uprostred inštalácie Gabriely Zigovej v rámci výstavy Attack Decay Sustain Release.


Emma Binder je ambientno-elektronické alterego DJa Peala, rezidenta Nočnej, technoparty v Novej Cvernovke. Keď sme vošli do štúdia E1437, ktoré sa zaoberá keramikou, okamžite sme vedeli, že tam musíme niečo urobiť.


Makkatu je techno/experimental/minimal projekt zo Slovenska. Techno v ktorom sa stretávajú experimentálne sily, pohyb skrz beaty a detailné počúvanie skrz zoskupené sonické štruktúry.

https://www.facebook.com/makkatu.page

https://soundcloud.com/makkatu


Wnchnz a jeho set prechádza z hlbín Michiganského undergroundu až k žánrom na pomedzí housu, techna a inej zaujímavej elektroniky. Vitajte na piatom poschodí.

https://www.facebook.com/wnchnz

https://soundcloud.com/wnchnz


𝐍𝐢𝐧𝐚 𝐏𝐢𝐱𝐞𝐥 rozoznie aj keramiku od Nikoly Čemanovej z Ateliéru E1437 – dielne, v ktorom spoločne tvorí aj Zuzana Šestinová (práca s kožou) a Petra Blahová (práca s liatym porcelánom).  

Hudobná producentka žijúca v Berlíne cez prizmu svojho elektronického kompozičného sveta odhaľuje prepojenie s rurálnymi tradíciami. Vytvára vlastnú verziu experimentálneho “folklóru”, v podobe príbehov a tradícií prerozprávaných do elektronického jazyka, pomocou upravených nástrojov a terénnych záznamov.

https://soundcloud.com/nina-pixel

https://www.facebook.com/ninapixel/

https://www.instagram.com/ninnpix/


Nočná ╳ i͠n͠t͠e͠r͠v͠e͠N͠C͠i͠a ▅▅▅▅▁▅▅▅▇▃ Nina Pixel ╱ wyme ╱ Katov syn(th) ╱ afterparty zo auterénu a zborovne

MENŪ:

00:00:00 𝐊𝐚𝐭𝐨𝐯 𝐬𝐲𝐧(𝐭𝐡) @ výstava ADSR v Zborovni (Boris Vitázek)

00:33:51 𝐍𝐢𝐧𝐚 𝐏𝐢𝐱𝐞𝐥 @ ateliér E1437 (Nikola Čemanová, Petra Blahová, Zuzana Šestinová)

01:00:14 𝐰𝐲𝐦𝐞 @ výstava ADSR v Zborovni (Gabriela Zigová) afterparty 

02:04:30 𝐌𝐚𝐭𝐰𝐞 @ TNMK.online (Tauron Nowa Muzyka Katowice 2020)

03:28:51 𝐌𝐢𝐤𝐥𝐞𝐢

04:26:03 B͜͡a͜͡n͜͡g͜͡e͜͡r͜͡s͜͡ ͜͡f͜͡r͜͡o͜͡m͜͡ ͜͡O͜͡u͜͡t͜͡e͜͡r͜͡ ͜͡S͜͡p͜͡a͜͡c͜͡e͜͡ (random afterparty playlist)

𝐍𝐢𝐧𝐚 𝐏𝐢𝐱𝐞𝐥 zahrá z Ateliéru E1437. Dielne, v ktorej spoločne tvoria Zuzana Šestinová (práca s kožou), Petra Blahová (práca s liatym porcelánom) a Nikola Čemanová (práca s hlinou).
𝐰𝐲𝐦𝐞 svoj set odohrá zo zborovne. Uprostred kinetickej site specific inštalácie Gabriely Zigovej, ktorá vznikla ako súčasť výstavy Attack Decay Sustain Release v rámci festivalu Nasuti 2020.
𝐊𝐚𝐭𝐨𝐯 𝐬𝐲𝐧(𝐭𝐡) sa tiež predstaví z priestorov spomínanej výstavy. Scénou bude inštalácia Borisa Vitázka, ktorý jeho vystúpenie natočil cez kinect.

Nezastavujeme! Výhybka programu Novej Cvernovky smeruje do online-u. Podporte fungovanie kultúrneho priestoru v období pandémie lístkom bez miestenky.

Za normálnych okolností by sa dramaturgovia a produkční naplno pustili do offline programu. Keďže sa však nemožno stretávať naživo, rozhodli sa točiť, strihať a publikovať online.

Spustili sme vysielanie NCTV! Sledujte náš YouTube kanál.

➕ Subscribe: https://www.youtube.com/channel/UC4Fh…