International Coming Out Day – Teplý Venček

Zdielať

International Coming Out Day – Teplý Venček

Večer, kde môže byť každý sám sebou. Pre páry aj single ľudí. Všetky sexuality vítané. Príďte v sobotu 15. októbra o 20:00 osláviť medzinárodný coming out deň.

poslanie teplého venčeka

Idea Teplého Venčeku vznikla už minulý rok, ako odpoveď na stupňujúce útoky ultrakonzervatívnych poslancov a poslankýň, ktorí prešli od “tradičných” verbálnych útokov na LGBT+ komunitu do útokov legislatívnych. Snahy o oslabenie už nedostačujúcich občianskych a ľudských práv príslušníkov tejto komunity nás presvedčili o potrebe eventu, ktorý by oslavoval práve coming out, coming out v zmysle prijatia samého seba, prijatia druhého do komunity, v ktorej je vítaný/á, v ktorej je doma.

čo je to teplý venček

Celý event je založený na idei venčeku. Tradičný venček je zväčša prvým momentom, kedy ako mladí ľudia verejne, pred našimi priateľmi a rodinou, tancujeme v páre. Je to samozrejmosť, ktorou si prešiel skoro každý/á, kto dokončil strednú školu. Je to zároveň spoločenský rituál, ktorým nebadane ukazujeme, že prechádzame zo sveta detí do sveta dospelých.

Všetci pekne oblečení, dievčatá v šatách, chlapci v oblekoch, ukazujeme, že zapadáme do sveta okolo nás. Že sa neodlišujeme, že sme “normálni”. Tancujeme v pároch, dievča a chlapec, ktoré korešpondujú s tradičným vnímaním toho “čo sa patrí”.

No realita je často iná. Preto sme sa rozhodli zobrať koncept venčeku a spraviť ho inkluzívnejším a otvorenejším pre všetkých a všetky. Venček aj coming out, sú dôležité míľniky v živote človeka, jeden je formálnym prechodom do dospelosti a druhý je akt sebaprijatia a sebapotvrdenia svojej vlastnej identity pre seba samého ako aj pre svoje okolie.

Preto budeme oslávovať Medzinárodný deň Coming Out-u venčekom. Spojiť tieto dva akty do jedného a vytvoriť bezpečný, príjemný a slobodný priestor pre všetky páry, pre všetkých single ľudí, patriacim ku všetkým sexuálnym orientáciam. Večer plný radosti a oslavy našej vlastnej prirodzenosti.

lineup

20:00 – Door open
20:30 – Event opening /Speech by Plaváková, Performance of “I am what I am” by Peter Tilajčík, Valčíky\
21:00 – Transmisia
22:30 – Trevor Horny
00:00 – LeDuq: A RebelBunnie (ES)
01:30 – DJ Happydural
03:00 – End

Dress Code: Business Professional (yassified)
/jewelry, earings, rings, necklaces, glitter, make-up, high heels etc. go over the top hunty\