INBETWEEN v Novej Cvernovke

Zdielať

POZOR, z technických dôvodov ZMENA miesta a času konania! (pôvodne A4 – priestor súčasné kultúry od 20:00)

“Sme prepojenejší ako kedykoľvek predtým, meníme sa na masu, ktorá sa snaží nájsť rovnováhu.Ťaháme a tlačíme.”

INBETWEEN skúma skupinové pnutie vo svete klimatickej zmeny, globálnej pandémie, neustáleho prepojenia a okamžitých reakcií, kde sa priestor medzi nami stáva našim kolektívnym orgánom, ktorý si žiada zmenu. Aj keď sme geograficky vzdialení, sme vzájomne prepojení viac ako kedykoľvek predtým a v tejto fáze sa meníme na masu, ktorá sa snaží znovu nájsť rovnováhu.

Dielo inšpirované interaktívnou architektúrou predstaví štyroch tanečníkov a materiál vznášajúci sa nad nimi. Objekt, s ktorým tanečníci pracujú, sa stáva performatívnou architektúrou – „spoločným telom“. Tvary, ktoré nadobúda, sú výsledkom ich dialógu, ale stáva sa tiež ich prostredím, ich úkrytom a domovom. Tento dočasný úkryt a priestor na dialóg je odrazom bojov a interakcií medzi štyrmi telami, ale aj vnútri spoločností.
INBETWEEN je tvorené medzinárodným ženským kolektívom – tanečnicou a choreografkou Soňou Ferienčíkovou (SK), digitálno-vizuálnou umelkyňou Máriou Júdovou (SK) a zvukovou umelkyňou a architektkou Alexandrou Timpau (RO/CZ). Spoločne redefinujú hranicetanca prostrednictvom ambicioznej cross-žanrovej tvorby.

Soňa spolupracovala s množstvom uznávaných choreografov, divadelných režisérov a súborov a vystupovala po celom svete. Je tiež zakladateľkou občianskeho združenia BOD.Y. Mária skúma tvorivý potenciál technológií už viac ako desať rokov. Jej tvorba sa rozpína od virtuálnej reality cez interaktívne inštalácie až po audiovizuálne vystúpenia. Alexandra sa po ukončení štúdia architektúry a urbánneho plánovania v Rumunsku presťahovala do Prahy kde sa začala čoraz viac venovať life-codingu zvuku.

Koncept: Soňa Ferienčíková, Mária Júdová, Alexandra Timpau, Choreografia: Soňa Ferienčíková, Hudba a scénografia: Alexandra Timpau, Svetelný dizajn a dokumentácia: Mária Júdová, Svetelný dizajn a technické zabezpečenie: Ints Plavnieks, Zvukový dizajn a technické zabezpečenie: Milan Slama, Kostýmová spolupráca: Alexandra Smolinská, Performeri: Lukáš Bobalík, Daniel Raček, Zdenka Brungot Svíteková, Jaro Viňarský
Produkcia Zuzana Frištiková – BOD.Y o.z., Koprodukcia Tabačka Kulturfabrik, ME-SA, spolek

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia a Nadácia mesta Bratislavy.
Partnerom projektu je Bratislavský samosprávny kraj.

Miesto konania: Telocvičňa, Nová Cvernovka (hlavným vchodom a ďalej vľavo)

Vstupenky: len na mieste 5/8 EUR