In Between Books: Waterbased + TIMEA

Zdielať

In Between Books: Waterbased + TIMEA

Posledná session pred letnou pauzou, na ktorej sa objavia dva zatiaľ menšie, no veľmi talentované hudobné projekty – Waterbased a TIMEA!

Slovenské duo Waterbased pôsobiace v Prahe tvorí speváčka a textárka Júlia Mihalyiová, a gitarista a producent Ľuboslav Krajňák. Julls založila Waterbased v roku 2019 v Kodani, kde žila 7 rokov. Do väčšieho povedomia na Slovensku sa dostala so singlom Flamed, ktorý vyšiel aj s videoklipom, a bol zaradený do rotácie éteru rádia FM. Český hudobný magazín Fullmoon ju zaradil do jedenástky nových nádejí zo Slovenska, a objavila sa aj v nomináciách Rádiohláv 2020 v kategórii objav roka a skladba roka. S Ľubom, z vtedajšej kapely Fúzy Múzy, intenzívne tvoria od začiatku tohto roka (2021) a pripravujú ich debutový album. V textoch sa Julls venuje osobným zážitkom ale aj zamysleniam nad spoločnosťou a budúcnosťou. V tvorbe Waterbased je nasilnejším prvkom elektrická gitara a jej rôzne podoby.
+
TIMEA je mladá speváčka a skladateľka, ktorá sa na scéne objavila koncom minulého roka. Po vydaní debutového EP “Confusion of Warmth” bola zaradená medzi najväčšie objavy roka 2020, čo sa potvrdilo aj výhrou ceny “Nadácie Advance Investments” a nomináciou v kategórii “Objav roka” na Radio_Head_Awards. Jej pesničky môžete pravidelne počuť na Rádiu_FM, ale aj v Čechách na Rádiu 1 či Expres FM.
V posledných mesiacoch sa TIMEA okrem tvorby nového singlu (vychádza 25. júna) venovala aj zostavovaniu kapely a príprave na živé vystúpenia. Minulý rok sa ako jedna z troch fanúšikov festivalu, vybraná organizátormi, predstavila v akustickej podobe na „Pohoda in the Air“ pri Vítaní slnka. Toto leto ju už však môžete zastihnúť naživo na festivaloch na Slovensku aj v Čechách. Predstaví sa v zostave TIMEA/ Timea Gregová (vokál, klavír, gitara), Roman Lauko/Momo (bicie), Erik Horák (basa) a Rado Činčura (gitara, klavír). V tejto zostave vystúpi prvýkrát práve v rámci In Between Books Sessions.
TIMEA v lete plánuje vydať ešte jeden singel a potom sa naplno pustiť do tvorby debutového albumu. Od septembra sa sťahuje do Berlína, kde začína svoje štúdium na pobočke prestížnej britskej univerzity BIMM (British and Irish Modern Music Institute), odbor songwriting.
Vstupné: dobrovoľné
Tešíme sa na vás! 🙂
Z verejných zdrojov projekt podporil Fond na podporu umenia.
Finančne nás podporila SOZA.
Za podporu ďakujeme aj partnerom WebSupport, Nová Cvernovka a Kabinet pomalosti, ktorí nám poskytujú zázemie na konanie našich sessions.
~ ~ ~