In Between Books: Veľká Potreba

Zdielať

In Between Books: Veľká Potreba

Veľká Potreba sa po polroku v prísnej karanténe hlási o pozornosť so špeciálnym IBB setom. Štýlovo sa kapela pohybuje na pomedzí post-punkovej alternatívy a weirdo performácie.

SK //
Ešte donedávna vystupovala ako duo v zložení Peter Potreba /spev, trombón/ a Ing. Štefan Potreba /gitary, looper/, v minulom roku sa rady Potrebovcov rozšírili o Branislava /gitara/, Richarda /basgitara/ a Tea /bicie/. Členovia zároveň boli alebo sú súčasťou iných skupín, napr. Vydrapená Bužírka, VBPS, Lenin v Curychu, Liquid Crystals, Hiphoptalamus & Hiphopfýza, Karpatskí pastieri, Billy Barman, Le Payaco a mnohé ďalšie. V júni 2020 sa dostal na svetlo sveta ich album s názvom V rohu, ktorý neplánovane zarezonoval ako etalón korporátnych protestsongov.
Na session sa dostanete prostredníctvom linku v evente.
Vstupné: 1€ (prípadne nás môžete podporiť aj vyššou sumou)
Tešíme sa na vás!
Z verejných zdrojov projekt podporil Fond na podporu umenia.
Za podporu ďakujeme aj partnerom WebSupport, Nová Cvernovka a Kabinet pomalosti, ktorí nám poskytujú zázemie na konanie našich sessions.

ENG // Veľká potreba is back with a special In Between Books set after a strict quarantine!
The sound of the band is somewhere between post-punk alternative and weirdo performance.
Not long ago, it was a duo consisting of Peter Potreba /vocals, trombone/ and Ing. Štefan Potreba /guitar, looper/. Last year, the Potreba group expanded with the likes of Branislav /guitar/, Richard /bass/ and Teo /drums/. The members are or have been a part of other bands like Vydrapená bužírka, VBPS, Lenin v Curychu, Liquid Crystals, Hiphoptalamus & Hiphopfýza, Karpatskí pastieri, Billy Barman, Le Payaco and many more. In June 2020, Veľká potreba released their album ‚V rohu‘ and resonated unexpectedly as a corporate protestsong etalon.
You can attend the session via the link in the event.
Entry fee: 1€ (you can support us with a higher amount, if you’d like, as well)
Stay tuned!
Supported using public funding by the Slovak Arts Council.
We also thank our partners at WebSupport, Nová Cvernovka and Kabinet pomalosti for their support.

Zobraziť menej